Vsetín hostil první čtyři kola KP mládeže. Přihlásilo se celkem 10 týmů, naše družstvo bylo mezi nimi.

Jela základní sestava Denis Noščák, Martin Medek, Tomáš Skládal, Robert Medek a Josef Fiksel. V prvním zápase na nás čekalo družstvo z Boršic. Rychle a jasně vyhrál Jožka, první dvojice měla těžké soupeře a prohrála. Tom hezky přehrál Michala Hlúška, a tak o zápase rozhodla vyrovnaná partie mezi Robertem a Petrem Kalivodou. Bohužel náš hráč prohrál, a tak prohráváme i zápas 2:3.

  kp-vsetin-2

Ve druhém kole máme béčko Vsetína. Rychle po chybě prohrává Tom, ale zbytek týmu zápas otáčí, když vyhrávají všichni čtyři.

Ve třetím zápase máme béčko Ústí. Tom, Robert i Jožka proti mladším soupeřům bezpečně vítězí, Denis prohrává s Kubou Matušem. Čtvrtý bod získává po boji Martin. Takže opět jasná výhra.

V posledním kolem máme domácí áčko, aspiranta na postup. Jejich síla a vyrovnanost se projevuje, když Robert i Tom jsou přehráni. Prohrává i Denis a tím je prohrán i zápas. Ale další dvě partie se hrají ještě dlouho.

 kp-vsetin-1

Jožka drží krok se Štěpánem Zádrapou a postupně i útočí. První šanci na zisk figury ještě nevidí, ale o chvilku později získává odtahem dokonce dámu za věž. A postupně sice komplikovaně, ale přece získává i partii. Martin hezky uzmul figuru za pika Amálii Zádrapové, ale za cenu volného sloupce na svého krále. Ve složité pozici se ani jeden necítil úplně komfortně, tak s minutou na hodinách se dohodli na cenné remíze pro našeho hráče. Prohráváme s favoritem 1,5:3,5.

Máme tedy 2 výhry a 2 prohry. Výborně sobota vyšla Jožkovi, který měl 4/4.

 kp-vsetin-3

Kompletní přehled výsledků je na chess-results.