V devátém kole RP nás doma čekal silný tým Polešovic. V období jarních prázdnin se vždy špatně skládá sestava, nejinak tomu bylo i letos.

S ohledem nejen na jarní prázdniny, ale i můj páteční a sobotní pobyt na konferenci v Havlíčkově Brodě jsem hned na začátku týdne obeslal většinu hráčů na soupisce s dotazem, zda mohou v neděli hrát, nebo jsou odjetí pryč. V pátek ráno to těsně na osmičku vyšlo, tak poslal osmičku a v klidu odjel na konferenci. Bohužel pak v sobotu jeden hráč vypadl, a tak večer už měl jen tři možnosti z řad mládežníků kdo by mohl naskočit. Dva na horách, naštěstí Ríša mohl a pan Svoboda byl ochoten jej ráno přivést ze Strážnice. Kromě pana Vichorce jsem oslovil všechny zbylé, tedy 19 hráčů k sestavení osmičky hrajících.

Radost, že mám osm hráčů a nebudeme tak v sedmi (což je vždy doma ještě horší než když se jede ven, host na osmičce si nezahraje a musí čekat na ostatní) vydržela jen do deváté ranní, když zjistil že Polešovice jsou jen v sedmi. Nechtěl jsem Ríšu, kterého jsem oslovoval až v osm v sobotu večer hned poslat domů, tak s ohledem, že o nic moc už nejde (zachráněni jsme), jsem se nenapsal a hráli jsme též v sedmi. Vše se tedy posunulo o desku nahoru a naše sestava byla Všetulová, Bílek, Vavřík, Botek, Nosčák, Horáček a Svoboda. Nejmladší a papírově nejslabší v celé sezóně proti silné sestavě Polešovic, kde sice na první desce chyběl Josef Petrželka, ale i tak převaha ELO byla všude kromě sedmé desky u soupeřů velmi velká.

sokC_polesovice_2020_vikyViky si zahrála na první desce

Jako první skončil prohrou Tibor, kterému se partie nepovedla. Dvě remízy pak přidal Jura a Ríša.

sokC_polesovice_2020_tiborRíša a Tibor

Viky na první hrála solidně, ale koncovku lépe sehrál její zkušený soupeř. Prohráváme 1:3, ale ostatní partie nevypadají nejhůře.

sokC_polesovice_2020_denisDenis vyhrál s panem Hlaváčkem, nad ním pravidelný divák p.Vichorec

Jara má rovnou pozici se Stanislavem Míšou na druhé desce, Denis s panem Hlaváčkem má lepší pozici, Honza pak velmi nejasnou s oboustrannými šancemi. Jara partii remizuje a Denis vyhrává.

sokC_polesovice_2020_1Jara Bílek – Stanislav Míša

Vše je tedy na Honzovi. Soupeř obětuje kvalitu, oba mají slabé krále a těžko se na šachovnici orientovat. To se lépe daří Michalu Náplavovi, který první dostává šanci k útoku a i přes svou časovku rozhoduje.

Prohráváme sice 2,5:4,5 (nezvyklý výsledek), ale v této sestavě je to pro nás více než přijatelný výsledek.

Partie jsou k přehrání zde.

Šach.

ŠO Kunovice C

ELO

2,5 - 4,5

TJ Polešovice

ELO

1.

Všetulová Viktorie

1502

0 : 1

Hrobař Vlastimil

1979

2.

Bílek Jaromír

1422

½ : ½

Míša Stanislav

1905

3.

Vavřík Jiří

1399

½ : ½

Bernatík Lubomír

1767

4.

Botek Jan

1233

0 : 1

Náplava Michal

1743

5.

Noščák Denis

1153

1 : 0

Hlaváček Vladimír

1691

6.

Horáček Tibor

1319

0 : 1

Botek Jan st.

1611

7.

Svoboda Richard

1119

½ : ½

Bílek Vojtěch ml.

1091

8.

-

:

-