Na předposlední kolo RS jsme zajížděli do Starého Města. Naše sestava byla Růčka, Všetulová, Vaňková, Horáček a Jonáš Horák.

Domácí skoro v základu, tak na prvních dvou deskách byli favority. To se rychleji potvrdilo u mě, když jsem ztratil nejdříve pěšce a v dalším průběhu i kvalitu. Viky bojoval lépe a s Tondou Horsákem dlouho držela krok.

rs_sm_2020_vikyPrvní dvě desky

První skončila partie na poslední desce. Jonáš ve své premiéře v soutěžích družstev dospělých hrál relativně pomalu. Pak ale špatně zahrál situaci, která měla býti výměnou a ztratil figuru. Pak už jeho soupeř v klidu partii dotáhl do výhry.

rs_sm_2020_jonasLeon Chauvin – Jonáš Horák

Remízou skončila partie Klárky Spáčilové s Maruškou. Pak prohrála Viky a stav byl 0,5:2,5. Tibor v zajímavé partii měl věž proti střelci a pěšci. Remízu jsme zatím odmítli, dohrával jsem ještě já a po pár tazích udělal soupeř chybu a ztrácel by dámu, tak se vzdal.

rs_sm_2020_tiborMája a Tibor

Já už jen pár tahů čekal až mě soupeř dorazí, abych se mohl vzdát. Ten ale ztrácel postupně dost času a po mém šachu představil věž, kterou jsem rychle uvázal střelcem a získal tak kvalitu zpět. Ale furt mám pika méně, musím chránit hrozbu matu, tak nic lepšího než opakovat tahy tam nemám. Bohužel jsem přehlédl, že jsem měl místo střelcem hrát nejdříve věží a získal bych celou věž zdarma, nejen kvalitu. Ale to už by byla skoro nezasloužená možnost hrát na výhru, remíza byla mnohem více, než v co jsem po ztrátě kvality doufal.

Prohráváme tedy 2:3.

Partie jsou k přehrání zde.

Šach.

ŠK Staré Město H

ELO

3,0 - 2,0

ŠO Kunovice D

ELO

1.

Lukaštík David

1832

½ : ½

Růčka Pavel

1602

2.

Horsák Antonín

1778

1 : 0

Všetulová Viktorie

1502

3.

Spáčilová Klára

1323

½ : ½

Vaňková Marie

1560

4.

Chauvin Franck

1255

0 : 1

Horáček Tibor

1319

5.

Chauvin Leon

1226

1 : 0

Horák Jonáš

0