Čtvrté kolo RS pro nás znamenal třetí zápas, jelikož ve druhém kole jsme měli volný los. Snažíme se v této soutěži dát prostor pro naše mladší členy. A tak i teď jsme vyjeli v sestavě já jako řidič a hráč na první desce a 4 mládežníci. Stejně správně nominaci pojali i domácí.

Naše sestava sice byla z většího mládežnická, ale už dost zkušená. Pro různé nemoci a souběh tří akcí po sobě nakonec odjela sestava  Růčka, Všetulová, Vaňková, Noščák a Svoboda. Tak jsme byli dle sestav favority. To se pak postupně začalo projevovat.

Nejdříve začala přehrávat svoji mladší soupeřku Viky, postupně získávala materiál a partii ukončila matem. Na stav 1:1 srovnal domácí hráč na páté desce. Ríša se dostal do pasivnější pozice, kde se lépe orientoval jeho soupeř. Zesiloval útok, a po následných výměnách měl dva pěšce více. A partii již nepustil a Ríšu porazil.

Vedle naopak po jedné větší výměně vyšel Denis s figurou více. A když dal ještě dvojí úder na obě věže, tak se soupeř vzdal.

rs_vlcnovF_sokD_2019_2Denis a Ríša

Za tohoto stavu jsem dostal nabídku remízy. Sice jsem získal pěšce, ale nebyl jsem si jist, zda jej udržím, navíc měl Petr Kadlčík útok po volném f-sloupci, silného střelce. Tak jsem s ohledem na stav zápasu a průběh poslední dohrávané partii remízu vzal.

Marie už měla pěšce navíc, což pak v pohodě uplatnila k výhře. Něco po jedenácté jsme pak odjížděli k domovu s výhrou 3,5:1,5.

rs_vlcnovF_sokD_2019_1Mája a Viky

Partie jsou k přehrání zde. U Ríši není celá, a i někde to nemusí být úplně přesné, vyluštit některé partiáře dalo šichtu :-).

Šach.

TJ Vlčnov F

ELO

1,5 - 3,5

ŠO Kunovice D

ELO

1.

Kadlčík Petr

1560

½ : ½

Růčka Pavel

1602

2.

Jančová Pavla Julie

0

0 : 1

Všetulová Viktorie

1502

3.

Holeček Dominik

1245

0 : 1

Vaňková Marie

1560

4.

Lörinc Lukáš

0

0 : 1

Noščák Denis

1153

5.

Mentzl Matouš

0

1 : 0

Svoboda Richard

1119