Po týdnu k nám opět zavítal celek z Boršic, tentokráte v RS nás čekal souboj „déček“. Oba týmy postavily podobné sestavy, tedy na první kapitáni a pak čtveřice mládežníků.

Já postavil sestavu Růčka, Vaňková, Noščák, Krchnáček a Svoboda. Jako první skončila partie na páté desce. Ríša získal kvalitu, ale soupeř pak hezky aktivoval oba střelce a zaútočil. Tam pak i obětoval další figuru, Ríša nejdříve správně zareagoval, ale pak neuhnul z vazby (po které by měl figuru za dva piky a víceméně rovná pozice s oboustrannými šancemi), poztrácel obě věže a bylo rozhodnuto.

Jako druhý jsem skončil já. Pavel Hlůšek mě přehrál a před matem jsem se vzdal. Rozhodnuta v tu dobu už byla partie na druhé desce, kde Mája tradičně hezky partii rozehrála a získala velkou materiální převahu. Pak už se partie jen dohrávala, klidně Míša i před ním Ríša se mohli vzdát dříve.

Denis s třetím z rodiny Hlůšků získal jezdce a po výměnách dotáhl partii k výhře a srovnal stav na 2:2.

sokD_borsiceD_2019_1Vzadu Vaňková-Michal Hlůšek, vepředu Noščák-Martin Hlůšek

Poslední dohrával věžovku Kuba s Honzou Kostkou. Ten mu nabídl remízu, kterou Kuba nevzal. Měl myslím lepší pěšcovou strukturu, tak zkoušel hrát správně na výhru. V RS jde o to si zahrát a získat zkušenosti právě v takových pozicích, které se budou hodit ve vyšší soutěži nebo v mládežnických ligách. Pak myslím ne úplně správně vyměnil pěšce a musel dávat pozor na svém královském křídle. Pozici bych hodnotil asi jako remízovou svým odhadem (partii se mi nepovedlo vyluštit), ale když si Honza dost ambiciózně nechal vyměnit věže, Kubův pěšce byl rychlejší a dosazená dáma pak stačila vyšachovat krále tak, že stačilo sebrat oba pěšce i z cenu dámy a poslední Kubův pěšec rozhodl.

sokD_borsiceD_2019_2Vepředu vlevo Ríša za ním Kuba

Vítězíme tedy 3:2. Partie jsou zde (bez Kubovi).

Šach.

ŠO Kunovice D

ELO

3,0 - 2,0

SK Boršice D

ELO

1.

Růčka Pavel

1602

0 : 1

Hlůšek Pavel

1894

2.

Vaňková Marie

1560

1 : 0

Hlůšek Michal

1191

3.

Noščák Denis

1153

1 : 0

Hlůšek Martin

1111

4.

Krchňáček Jakub

1223

1 : 0

Kostka Jan

1093

5.

Svoboda Richard

1119

0 : 1

Krajíček Matěj

1100