V sobotu 16.2. se v Bezměrově odehrál KP družstev mladších žáků. Náš tým odjel v sestavě Denis Noščák, Matyáš Zapletal, Richard Svoboda, Martin Medek, Kristýna Miklendová a Vojtěch Skopal.

V prvním kole vyhráváme s béčkem Starého Města. Vzadu prohráváme dvě partie, ale zkušenější první čtyři desky v pohodě své soupeře přehrávají, vítězíme tedy 4:2. Ve druhém kole máme hned jejich áčko, které je jednoznačným favoritem turnaje. I zde prvně prohráváme vzadu, ale už po větším odporu než v prvním kole. Pěkně zahrál Martin Medek, který odremizoval Klárku Spáčilovou.

mladsi_2019_2Martin a Ríša

Ríša prohrál s Matějem Babulou. Na prvních dvou deskách to byl napínavý boj. Matyáš s Viktorem Šimkem obětoval materiál a útočil na krále. Sám sice též byl pod útokem, ale minimálně remízové šance měl, někteří diváci hodnotili pozici jako přivyhranou. Ale v ostré partii se lépe orientoval Viktor a partii vyhrál. Denis udržel remízu v koncovce opačných střelců, kdy zbytečně přišel o pika. Ale remízu udržel, i když se soupeř snažil dlouho najít recept na výhru.

mladsi_2019_3Denis a Matyáš

V dalším kole máme Postoupky, papírově vyrovnanější tým než Staré Město. V zápase benjamínků se lépe orientoval domácí hráč, v partii dívek ve vyrovnané koncovce bohužel naše hráčka nastavila zadarmo věž a prohrává. Na dobrou partii z předchozího kola nenavázal Martin, když ztratil dámu. První desky tedy musí hrát na výhru, proto i odmítám vzít remízu u Matyáše, i když pozice byla spíše horší. Po chvilce i Matyáš prohrává. Tak se hraje už jen o skóre. Ríša našel mat, Denis v zajímavé partii prohrál s talentovaným Tomášem Kubínem.

Ve 4. kole s Vlčnovem si první body připisují i Kristýnka s Vojtou, proti jasné výhře 6:0 byl Martin, který v jasně vyhrané partii rozdával figurky a jen remizoval. 

mladsi_2019_1Vojta a Kristýnka

V 5. kole další vyrovnaný soupeř Vsetín. Bohužel jen Kristýnka v hezké partii vyhrává, Vojta sice taky stál solidně, ale prohrává. A když i první čtyřka prohrává, je z toho jasná prohra. V dalším kole v pohodě porážíme Napajedla 5,5:0,5.

V posledním kole dostáváme Malenovice. Zde se nám nepovedlo nic a dostáváme 6:0.

Celkově tak končíme na 10. místě s nejvyšším pomocným hodnocením ze všech. Výsledky jsou na chess-results.