V sedmém kole ZKS jsme zajížděli do Zborovic. A jelikož si v tabulce nestojíme moc dobře, tak bylo potřeba vyhrát. Proto jsme poprvé postavili pořádnou sestavu, což bylo samozřejmě vykoupeno výrazným oslabením áčka v lize.

Naše sestava byla Kaňovský, Beil, Trávníček, Malůš, Šácha, Ondra, Zemčík a Růčka. Jako první jsem skončil já, když jsem v zahájení neviděl možnost zisku pěšce. Po výměnách jsem měl horší pěšcovou strukturu, a tak po nabídce remízy a konzultaci s kapitánem ji beru. Zkoušet hrát na výhru může asi jen soupeř. Remizuje i Jirka Ondra, když vzniká ve výměnné francouzské též remízová pozice.

zboroviceA_sokB_2019_1Zadní desky (foto M.Nezdařil)

Partie na páté a sedmé desce jsou rovněž po cca 2,5 hodinách dány za remízu. Zde se mi zdálo, že naši hráči stojí spíše pasivněji, tak dobré remízy pro nás. Tím končí zadní desky stavem 2:2 a výhru musíme vybojovat na předních deskách, kde máme přece jen elovou převahu. Ale na rezultát si musíme ještě počkat. Martin Beil sice nedovolil soupeři udělat rošádu a opticky se zdá, že má útok, ale ten soupeř dobře eliminuje a Martin přechází do remízové koncovky. I PC pak doma víceméně potvrzuje, že tam nějaké jasné vítězné pokračování nebylo.

Na rezultáty pak čekáme až dlouho po časovkách. David Kaňovský na první desce získává vítězný útok a když staví dámu a hraje proti věži, je jen otázkou času, kdy vyhraje. Ale to již nestojíme dobře na čtvrté dece, kde Petr Malůš v časovce přehlíží kombinaci, po které ztrácí figuru. Sice bojuje dále, ale moc asi ani sám nevěří, že by to mohl udržet.

zboroviceA_sokB_2019_2Poslední hrané partie

Naše naděje na výhru tak vkládáme do partie Mikuláše. Zde časovku oba přežili s „velkou“ časovou rezervou, když bílému po 40. tahu zbylo 13 vteřin a Mikulášovi sedm vteřin J. Miki stál hezky, měl volného pěšce, lepší věž i střelce. A postupně vyměnil střelce, získal pika a odřízl krále. To již pak bylo jen otázkou pár tahů, kdy vyhraje, jelikož pěšce už nešlo zastavit. Tím zajistil potřebný bod do zápasové výhry. Petr se pak vzdal a v cca 14:30 po 5,5 hodinách hry odjíždíme k domovu s těsnou, ale důležitou výhrou.

Partie jsou k přehrání zde. Článek na webu domácích je zde.

Šach.

ŠO TJ Zborovice A

ELO

3,5 - 4,5

ŠO Kunovice B

ELO

1.

Sas Roman

1909

0 : 1

Kaňovský David

2412

2.

Prachař Mojmír

1894

½ : ½

Beil Martin

2227

3.

Zajíček Radek

1834

0 : 1

Trávníček Mikuláš

1914

4.

Žalčík Vincenc

1769

1 : 0

Malůš Petr

1866

5.

Foltýn Karel

1673

½ : ½

Šácha Milan

1683

6.

Nezdařil Miroslav

1754

½ : ½

Ondra Jiří

1765

7.

Prachař David

1618

½ : ½

Zemčík Jan

1615

8.

Nezdařil Vlastimil

1562

½ : ½

Růčka Pavel

1639