Páté kolo ZKS jsme odehráli ve Vlčnově. Už předem jsme věděli, že s ohledem na Talent cup nám budou chybět někteří hráči, a když se k tomu pak přidaly i další omluvenky (hory, rodinné akce), tak se sestavy áčka i béčka skládaly velmi komplikovaně.

A nakonec se nám ani nepovedlo složit dvě kompletní osmičky, a tak béčko zajíždělo na důležitý zápas do Vlčnova jen v sedmi v sestavě Kaňovský, Krmíček, Zemčík, Růčka, Všetulová, Bílek, Vavřík. Soupeř byl sice kompletní, ale též nepostavil úplně nejsilnější sestavu, když hrála jen trojice ze základu. Ale stále to bylo více než jen dvojice z našeho základu.

Po asi hodině a půl hry při obhlídce partií měla Viki pika méně a zkušený Jan Ondrůšek silný útok, naopak Jara Bílek hezky získal dva piky a směřoval k výhře.

vlcnovB_sokB_jaraJara a Viki

Jura Vavřík byl pod tlakem Jana Javora a ztrácel pěšce, u Jendy Zemčíka byla ostrá pozice, kde bylo téměř jisté, že neskončí remízou, ale výhrou jednoho z hráčů, který lépe spočítá složitou pozici. Na první desce jsem věřil, že je otázkou času, kdy David Kanovský vyhraje, u Toníka Krmíčka jsem pozici nedokázal posoudit. Já měl zavřenou pozici, kdy moc za mě nešlo hrát a i soupeř postupně pěšce přetahoval a nedařilo se pozici otevřít.

I přes počáteční stav 0:1 se tedy zdá, že není nic jasné a o výsledku rozhodnou zejména partie na 2. a 3. desce a zda Jiří Vavřík partii udrží. Bohužel všechny předpoklady se mění po hrubce Jary Bílka, který v pozici se třemi piky navíc daruje zadarmo dámu. Za chvilku už v lepší pozici zasazuje definitivní úder i letos výborně hrající Tomáš Psotka a poráží Jendu Zemčíka.

vlcnovB_sokB_zemcikPsotka - Zemčík

Prohráváme tedy 3:0 a jelikož prohraná je i Viki a u Jiřího Vavříka je nejlepší možnou variantou, že někde najde věčný šach, tak je zápas de facto prohraný. Proto v pozici, kdy nemám co hrát a jen čekám, co udělá soupeř, nabízím remízu, kterou Karel Bartoš bere. Jura Vavřík remízu udrží, je to tedy 4:1 pro domácí.

vlcnovB_sokB_vavrikVavřík-Javor

Na druhé desce vidím podepisovat partiář a získáváme první výhru. Toník si připisuje cenný skalp v podobě výhry nad Markem Staňou. Za stavu 4:2, kdy k výhře směřuje i David Kaňovský, Jan Ondrůšek nabízí v jasně vyhrané pozici remízu. Ta ani s ohledem na stav nejde odmítnout a tím pádem zápas končí 3,5:4,5.

Po pěti letošních kolech máme tedy jen pět bodů a jsme na 10. místě vyrovnané tabulky, když jsme dva prohrané zápasy odehráli jen v sedmi.

Článek z pohledu domácích je zde, partie jsou k přehrání zde.

Šach.

TJ Vlčnov B

ELO

4,5 - 3,5

ŠO Kunovice B

ELO

1.

Moštěk Jan

1805

0 : 1

Kaňovský David

2412

2.

Staňa Marek

1987

0 : 1

Krmíček Antonín

1650

3.

Psotka Tomáš

1577

1 : 0

Zemčík Jan

1615

4.

Bartoš Karel

1634

½ : ½

Růčka Pavel

1639

5.

Ondrůšek Jan

1712

½ : ½

Všetulová Viktorie

1310

6.

Kadlčík Marek

1513

1 : 0

Bílek Jaromír

1418

7.

Javor Jan

1626

½ : ½

Vavřík Jiří

1391

8.

Pavelčík Jaroslav

1509

+ : -

-