Ve čtvrtém kole ZKS jsme doma přivítali béčko Postoupek. Poprvé v letošní sezóně nebyl žádný problém se sestavami v trojkole, naopak kapitáni co zaslali, tak bez jediné omluvy všech 21 hráčů nastoupilo.

Povedlo se tak sestavit A i B na letošní poměry silné a v důležitých zápasech s týmy ze spodní poloviny tabulky jsme se chtěli pokusit bodovat. Naše sestava byla Knotek, Malůš, Kovařík, Krmíček, Šácha, Ondra, Zemčík a Růčka.

Já dorazil na zápas až jako poslední, když už se hrálo, i když byl v klubovně ráno první. Ale po otevření klubovny a nastavení hodin jsme nejprve odvezl část déčka do Starého Města a počkal až se všichni naši sejdou. Po návratu byl spokojen, koho na mně soupeř připravil. Bohužel při partii už to tak veselé nebylo… Po rychle sehraném zahájení jsem výměnami udělal soupeři slabého dvojpěšce., ale po soupeřově tahu f4 jsem nenašel správný plán. Naopak mladý soupeř nacházel ty nejlepší tahy a v koncovce už stál ve věžovce lépe. A tak jsem samozřejmě jeho nabídku remízy ihned s radostí akceptoval, protože bych ztrácel pika a musel bránit věžovku s pěšcem méně. No určitě v našich týmových plánech ztráta.

sokB_postoupkyB_2Zadní desky

Jako druhá končí remízou partie na druhé desce a do vedení se dostáváme výhrou Milana nad nadějným Tomášem Kubínem. Milan chytá v posledních kolech svoji útočnou formu a přidává třetí výhru v řadě. Jako další končí na šestce Jirka. Ten má s Adamem Vylíčilem zajímavou pozici a navíc soupeř ztrácí čas, ale pak Jirka zahraje Kg7 a soupeř správně nachází Jxg6 s opticky lepší, i když asi stále ještě nejasnou hrou. Ale evidentně si pozicí není jist a i s ohledem na čas (měl asi 17 minut na 20.tahů) nabízí remízu, kterou Jirka samozřejmě přijímá. Vzápětí prohrává Toník, když ztrácí věž a po chvilce remizuje David.

sokB_postoupkyB_1Zleva Milan, Toník a David

Je to tedy 3:3 a vypadá to dle situace na šachovnicích na max. remízu pro nás. Protože na první desce Josef Knotek stojí již na prohru s Tomášem Dvouletým a Jenda Zemčík má sice lepší, ale ne vyhranou partii. Za této situace vezu Davida do Dolního Němčí a po návratu vidím, že Jenda vyhrál a už potřetí získal ten rozhodující bod vedoucí k bodovému zisku. I partie na první desce končí dle očekávání, a zápas tak končí 4:4.

sokB_postoupkyB_3Knotek-Dvouletý

Doma se dovídám, že stejný výsledek veze i áčko z Prostějova. Tak se nám v záchranářských zápasech povedlo vybojovat jen po bodu.

Partie jsou k přehrání zde.

Šach.

ŠO Kunovice B

ELO

4,0 - 4,0

Sokol Postoupky B

ELO

1.

Knotek Josef

1950

0 : 1

Dvouletý Tomáš

1864

2.

Malůš Petr

1866

½ : ½

Vančura Jakub

1799

3.

Kovařík David

1753

½ : ½

Charčenko Valerij

1826

4.

Krmíček Antonín

1650

0 : 1

Zavadil Filip

1608

5.

Šácha Milan

1683

1 : 0

Kubín Tomáš Daniel

1507

6.

Ondra Jiří

1765

½ : ½

Vylíčil Adam

1369

7.

Zemčík Jan

1615

1 : 0

Kubín Jiří

1334

8.

Růčka Pavel

1639

½ : ½

Mcevoy Thomas

1087