Září je vždy ve znamení rapidů a bleskového turnaje v Boršicích. Na všech turnajích v okolí jsme měli zastoupení, tak si v krátkosti projdeme jejich výsledky.

První na řadě byl 9.9.2018 Memoriál Křížka a Grabce ve Vnorovech. Ten byl neobyčejně silně obsazen, když na něm startovala dvojice velmistrů a pětice mezinárodních mistrů. Třetí místo právě za dvojicí GM Plátem a GM Žilkou obsadil Pavel Zpěvák. 25. místo obsadil Josef Knotek a 36. místo pak Mikuláš Trávníček. Výsledky jsou zde.

O týden později se hrál blicák v Boršicích. Naše družstvo hrálo v obsazení Mikuláš Trávníček (7,5/18), Libor Rojar (11/18), Josef Knotek (8,5/18) a Milan Šácha (7,5/18) a skončilo na 13. místě. Nejvíce bodů měl Libor na druhé desce, ale obdobné perfo měl i Mikuláš na první desce, kde si připsal též několik cenným skalpů. Ve vítězném týmu hrál Pavel Zpěvák a k suverénnímu vítězství pomohl na první desce 16 body z dvaceti partií. Výsledky jsou zde.

Další víkend se hrál turnaj v Medlovicích. Od nás hrála stejná trojice jako ve Vnorovech. Pavel Zpěvák si o místo polepšil a skončil na druhém místě. Mikuláš Trávníček pak skončil na 22. místě a Josef Knotek hned za ním na 23. místě. Výsledky tradičně na chess-results.

Na svátek 28.9. se sjíždí šachisté do Kyjova. Tam se letos hrál jubilejní desátý ročník. Zde nehrál Pavel Zpěvák, ale zbylá dvojice Mikuláš Trávníček a Josef Knotek si nenechala ujít ani tento turnaj. A vedlo si jim náramně. Zejména Mikulášovi vyšel turnaj parádně a povolil svým soupeřům (spoluhráči Josefu Knotkovi) pouze jednu remízu a ziskem 6,5 bodu turnaj vyhrál. Josef Knotek za 5 bodů obsadil šesté místo. Výsledky jsou zde.