Druhý díl série GP v rapidu se odehrál v bezměrovském kulturním domě. Účast byla nižší než v prvním dílu ve Zlíně-Malenovicích, ale i tak se sjela osmdesátka dětí. Od nás hrála čtveřice Matyáš Zapletal, Denis Noščák, Marie Vaňková a Jakub Krchňáček. Plus s námi cestovala i Viktorka Všetulová.

V nejmladší kategorii hrál Matyáš Zapletal. Začátek mu úplně nevyšel, ale pak se mu povedlo dostat na přední desky po sérii výher. Velmi dobrou partii sehrál i s favorizovaným Jakubem Matůšem v šestém kole, sice prohrál, ale až po boji.  V posledním kole se zhruba stejně silným soupeřem získal figuru. Pak měl možnost výměny dam s následnou vidličkou na věže. Bohužel napadení dámy přehlédl a po ztrátě dámy bylo po nadějích na velmi dobrý výsledek. Po prohře v posledním kole obsadil 15. místo, při výhře která byla blízko, by skončil na výborném 7. místě.

gp_bezmerov_2018_matyasMatyáš

V prostřední kategorii hrála dvojice Maruška Vaňková a Denis Noščák. Po výhrách v prvním kole je los svedl v dalším dohromady. Zvítězila zkušenější Maruška. Po čtvrtém kole pak oba měli tři body, když Denis dvě partie vyhrál, Maruška prohrála s Míšou Černým. Od té doby už seděli vedle sebe. V pátém kole oba vyhráli a dostali se na první dvě desky. Denis na první nestačil na Míšu Černého, Maruška prohrála s Honzou Vávrou.

gp_bezmerov_2018_maruskaMaruška

V posledním kole oba měli přijatelné soupeře. Maruška však ztrácí figuru a soupeř jí nedává šanci. To Denis má mnohem nadějnější vyhlídky. Získává zajímavou pozici, kdy má dámu a figuru proti dvěma věžím, pěšců je myslím stejně. A má i lepší čas. Bohužel nejdříve ztratí figuru, pak i dámou se dostává do pasivní pozice a i čas mu ubývá. Snaží se, ale už v horší pozici, prohrává na čas.

gp_bezmerov_2018_denisDenis

Velká škoda dvou nul od obou v závěru, dobře rozjetý turnaj mohl skončit pro ně lépe. Maruška končí na 7. místě jako nejlepší dívka, Denis na 10. místě.

V nejstarší kategorii hrál Kuba a Viktorka. Kuba po výhře a dvou remízách se střetává ve čtvrtém kole s Viktorkou, která zaváhala v prvním kole. Lepší je Viktorka, která pak poráží Dominika Večeřu, ale nestačí na Viktora Šimka. Po výhře v posledním kole končí na celkovém 4. místě jako nejlepší dívka.

gp_bezmerov_2018_3Viktorka a Jakub

Kuba z posledních tří kol získává dva body a končí na 9. místě.

Výsledky jsou na chess-results.