Jelikož jsme měli minule volný los, tak další zápas RP se hrál až po  měsíci. Doma jsme přivítali Staré Město F.

Několik hráčů, co spíše hraje za céčko, jelo do Vsetína s áčkem, ale i tak se relativně v pohodě povedlo sestavit zápasovou osmičku. Naše sestava byla: Šácha, Krmíček, Růčka, Hráček, Bílek, Vavřík, Horáček a Noščák. Soupeř přijel oslaben a nekompletní. Přijela jen pětice hráčů z jejich dvacetičlenné soupisky. Několik mládežníků odehrálo v sobotu  několik partii mládežnických lig, tak si dali v neděli logicky volno, ale i tak jsem napočítal devítku dospělých na jejich soupisce, kteří nenastoupili.

Tím pádem sice vedeme 3:0, a trojice našich hráčů může jít domů, přitom by si raději zahrála. Ale dvojice Denis a Tibor nešla rovnou domů, ale zaběhla si vedle v Areálu Jízdy králů biatlon. A všestranný Tibor vybojoval i stříbro J.

sokC_smF_3Denis a Tibor při prezentaci

sokC_smF_4vlevo Tibor se stříbrem na krku

Zápas pak probíhá v rychlém tempu. Milan na první desce rychle získává převahu a útok na krále, který od prvních tahů putuje do středu šachovnice. Bohužel nevidí zisk figury, místo toho obětuje figuru za útok. Jako první končí partie Jiřího Hráčka. Nechal si krále uprostřed, soupeř zaútočil a před nevyhnutelnou materiální ztrátou se Jura vzdal.

Pak skoro zároveň vyhráváme já a Jara Bílek. V mojí partii máme opačné rošády, na nic nečekám a své pěšce hrnu na krále. A jelikož to je občas i s tempem, rychle stavím pika na šestou řadu. Po zapojení dámy do útoku se soupeř v prohrané pozici vzdává. Jarovi se povedlo chytit soupeři jezdce a po následných výměnách měl jasnou převahu. A když po rošádě dal soupeři vidličku, bylo po partii.

sokC_smF_1Jara a Jura, za nimi Toník

Dohrávají se tak partie na prvních dvou deskách. Milan, jak jsem uvedl, do útoku investoval figuru, ale postupně se Jirka Mikuláštík dostal do lepší pozice, vyvinul své figury a hráči se dohodli na remíze. I když už Milan stojí víceméně bez náznaku kompenzace za svoji obětovanou figuru.

sokC_smF_2Šácha - Mikuláštík

To vše se odehrálo do cca jedenácti hodin. Jako poslední dohrává Toník s panem Pilušou. Ve vyrovnané pozici soupeř zahraje Vxh7 a Toník místo braní jezdce se šachem a následným dobráním věže ji bere hned a po následném šachu koněm a dobrání věže stojí mnohem aktivněji navíc s pikem více jeho soupeře. A pomalu a jistě utahuje šrouby a vítězí. Tím stanovuje výsledek odehraných zápasů na 2,5:2,5, po připočtení kontumací vyhráváme 5,5:2,5.

Partie jsou k přehrání zde.

Šach.

ŠO Kunovice C

ELO

5,5 - 2,5

ŠK Staré Město F

ELO

1.

Šácha Milan

1731

½ : ½

Mikuláštík Jiří

1642

2.

Krmíček Antonín

1675

0 : 1

Piluša Antonín

1654

3.

Růčka Pavel

1636

1 : 0

Vávra Jan st.

1512

4.

Hráček Jiří

1452

0 : 1

Koběrský Petr

1271

5.

Bílek Jaromír

1445

1 : 0

Nekarda Tomáš

1129

6.

Vavřík Jiří

1389

+ : -

-

7.

Horáček Tibor

1277

+ : -

-

8.

Noščák Denis

1078

+ : -

-