Zhruba v polovině ledna pořádáme čtvrtý díl ze seriálu VC mládeže. Letos se u nás v krásném prostředí Panského dvora hrálo popáté. A rekordní byla jak celková účast, tak i účast dětí z našich kroužků.

Celkem se prezentovalo 67 dětí, z nichž 44 hrálo v mladší kategorii a dalších 23 ve starší kategorii. Dětí z našich kroužků pak bylo více než dvacet. Z toho 13 dětí byla z kroužku na ZŠ UNESCO, který druhým rokem po znovuobnovení spolupráce vede Martin Beil (celkem tam do několika skupinek chodí 22 žáků školy), zbytek pak členové ŠO Kunovic z oddílových kroužků. Pro některé to byla dokonce jejich turnajová premiéra.

vc_kunovice_2018_salPohled do sálu

Jako pořadatelé jsme měli radost ze solidní účasti, zejména s ohledem na rekordně nízkou účast na minulém turnaji v Dolním Němčí. Turnaj je vhodný pro začátečníky, tak vždy máme radost hlavně když je velká účast v mladší kategorii. Silnější hráči již tuto soutěž ani nehrávají s ohledem na vysokou výkonnost, i když někteří i tak na turnaji přítomni byli, byť v jiné roli.

vc_kunovice_2018_vlastikVlastík Babula jako trenér :-).

V mladší kategorii se brzy na čele vytvořila skupinka čtyř favoritů (Matěj Babula, Klárka Spáčilová, Míša Hlůšek a Denis Nosčák), která pak odehrála vzájemné zápasy. Denis prohrál s Klárkou, ale když další partie vyhrál, tak v posledním kole v zápase s Míšou stále mohl pomýšlet na nejvyšší příčky. Partii vyhrál a měl tak jisté první místo mezi kluky. A když Klárka podlehla Rosťovi Procházkovi, tak se stal i celkovým vítězem. Zopakoval tak první místo z turnaje v Dolním Němčí.

vc_kunovice_2018_vyhlaseniVítězové jednotlivých kategorií: Všetulová, Martin Hlůšek, Spáčilová a Noščák

Solidně si vedla i trojice z nejmladší čtvrteční skupinky Ríša Svoboda, Martin Medek a Matyáš Zapletal. Nejlépe si v průběhu turnaje vedl Ríša, když procházel turnajem bez prohry až do šestého kola. Ve čtvrtém kole porazil v derby Matyáše, a v pátém zbytečně dal jasně vyhranou partii za remízu (i když v jejím průběhu dost dlouho stál hůře).

vc_kunovice_2018_risa_matyasRíša a Matyáš

Po prohře s Míšou Hlůškem poslední kolo vyhrál a obsadil za 5 bodů 7. místo. Zajímavostí je, že kromě derby s Matyášem odehrál zbylých šest partií jen s hráči z Boršic J. Deváté místo obsadil Martin Medek, který nabral dvě prohry hned v prvních třech kolech, ale pak už do konce neprohrál a vyšplhal se do první desítky. Vyhrát poslední kolo je důležité pro dobré umístnění, což se povedlo i Matyášovi, což mu stačilo se 4,5 bodu na 11. místo.

vc_kunovice_2018_martinMartin

Svůj první turnaj odehrála Kristýnka Miklendová. Do mého úterního kroužku začala docházet teprve v říjnu, ale i tak po dvou měsících si uhrála 2 body.

vc_kunovice_2018_kristynkaKristýnka

Z dětí ze ZŠ UNESCO se nejlépe vedlo Tomáši Skládalovi, který obsadil 22. místo za 3,5 bodu.

Kompletní výsledky mladší kategorie jsou zde.

Ve starší kategorii byla nejvýše nasazená dívčí dvojice Viktorie Všetulová a Marie Vaňková. První nasazená Viktorka to i na začátku turnaje dokazovala, když jako jediná měla po pěti kolech plný počet bodů. V šestém kole však prohrála s Tiborem Horáčkem, který předtím prohrál s Maruškou. Tibor sehrál partii velmi solidně a zvítězil. Tím se čelo tabulky vyrovnalo. Tibor hrál v posledním kole s Martinem Hlůškem, Viktorka pak se Staňou Foltýnkem.

vc_kunovice_2018_tiborTibor v posledním kole

Tibor bohužel ve vyhrané pěšcovce patoval, čímž s ohledem na ostatní výsledky daroval vítězství v turnaji svému soupeři a sám se o něj připravil. Z trojice hráčů s 5,5 body měl totiž nejhorší pomocné hodnocení a obsadil 3. místo. Za ním skončila Viktorka s pěti body. Hned za ní byla Maruška. Ta prohrála jen s Viki, ale přidala dvě remízy, včetně té z posledního kola s Jakubem Vaškem. Při výhře by celý turnaj vyhrála.

vc_kunovice_2018_holkyViktorka a Maruška

Honza Botek získal 4 body a obsadil 8. místo. Jediný zástupce kroužku z UNESCO Marco Belák skončil na 19. místě.

vc_kunovice_2018_jendaJenda Botek

Kompletní výsledky jsou na chess-results. Pořadí se dá prohlédnout i v excelu, kde je k dispozici také celkové pořadí seriálu VC po čtyřech turnajích.

Fotogalerie z turnaje je pak zde.  Fotky od Martina Beila pak zde.