Na Štěpána se tradičně hraje rapid ve Vlčnově. Letos přilákal rekordní účast 98 hráčů. Z našeho oddílu si zahrála pětice Zpěvák, Knotek, Trávníček, Slanicay a Růčka.

Pavel Zpěvák byl dle rapid ELO druhým nasazeným, hned za Joannou Worek. Ve třetím kole podlehl sedmnáctému nasazenému Lubomíru Bojdovi z Topolčan, kterého možná tato výhra nakopla k parádnímu výkonu, který nakonec završil prvním místem, před mnoha skvělými šachisty. Pavel Zpěvák pak se rychle vrátil na první desky, ale ze závěrečných dvou kol vybojoval jen 0,5/2, což jej stálo lepší umístnění. Za 6,5 bodu obsadil 5. místo.

Druhý nejvýše nasazený z našich hráčů byl Mikuláš Trávníček. Ten začal výborně, když po pohodové výhře v prvním kole přehrál i Františka Vránu, ale bohužel s málem času nenašel v pozici níže na fotce po myslím Db7 tah Je7 s výhrou. Nechal si sebrat jezdce a i když už měl dosazenu věž a matoval by, tak se Fera zachránil věčným šachem. I tak remíza je krásný výsledek, navíc o remízu bojoval jeho soupeř.

vlcnov_2017_mikiMikuláš v nadějné pozici s Ferou Vránou

Bohužel pak se mu nepovedl úsek od 5.-7. kola. Dle svých slov stál minimálně ve dvou partiích (s Petrem Blahou i Stanou Volčíkem) lépe, ale v obou partiích jej to stálo moc času, který mu pak v závěru partií logicky chyběl. Závěrečné dvě výhry jej dostaly alespoň na 4,5/9, což stačilo na 54. místo.

Josef Knotek po úvodní houpačce, kdy 2x prohrál s Petrem Kapustou a Pavlem Zpěvákem, se po šestém kole, kdy měl 4/6, dostal na vyšší desky. Po remízách s Janou Zpěvákovou a Milanem Krčou a prohře se Stanislavem Stáncem za 5 bodů obsadil 36. místo, pět míst nad své nasazení.

Gabriel Slanicay začal špatně, když mě velkou rošádu, z toho ve třetím a čtvrtém kola s papírově relativně dost slabšími. Pak ale zabral a v dalších pěti kolech získal čtyři body, mj. s Josefem Skalkou a Zdenkou Vránovou. V posledním kole prohrál, a tak za 4 body obsadil 66. místo.

vlcnov_2017_gaboGabo Slanicay při vítězné partii s Josefem Skalkou

Já byl nasazen až jako číslo 75. A ikdyž jsem ve druhém kole porazil Vladimíra Janáse, tak se mně nedařilo, protože to byla jediná výhra z šesti kol. Dvě z nich byly dle rapid ELO s výrazně slabšími, ale to dost klame. Protože Roman Sedláček hraje za Napajedla pravidelně ZKP i ZKS a má klasické ELO přes 1700, a druhý soupeř s ELO 1343 si na turnaji uhrál perfo skoro 1750. Pak jsem sice dvě výhry přidal, ale zejména ta druhá,  byla se štěstím. Po remíze s Josefem Skalkou tak za 3,5 bodu končím na 79. místě.

Celkové výsledky jsou na chess-results.