Třetí díl seriálu Velkých cen se hrál v Dolním Němčí. Od nás hrála pětice Noščák, Svoboda, Medek, Zapletal a Vaňková.

Celkem hrálo jen 31 dětí ze 4 oddílů (Staré Město, Boršice, Kunovice a Vlčnov), což je bohužel reálný (a smutný) obraz práce s mládeží v okrese. Nikdo další reálně a dlouhodobě s mládeží nepracuje, když Osvětimany pomalu vyklízí pole a neúčastní se většiny turnajů v okrese ani kraji. Za této situace se nelze divit ubývajícímu počtu oddílů i počtu týmů hrajících RP a RS.

Maruška hrála ve starší kategorii stejně jako Viktorka Všetulová, která tam byla s námi. Lépe se vedlo Viktorce, která vzájemný souboj vyhrála a kromě jedné remízy až do šestého kola rovněž vše vyhrála. V posledním kole sice prohrála, ale i tak v turnaji zvítězila. Maruška skončila na třetím místě, kam se vyšvihla výhrou v posledním kole.

vc_dn_2017_vikiViktorka a Maruška

Výsledky jsou zde.

V mladší kategorii měl výborný start Denis Noščák. Po dvou výhrách v prvních dvou kolech uhrál tři body s trojicí největších konkurentů (M.Babula, M.Noščák a K.Spáčilová). Cestu za celkovým vítězstvím si zkomplikoval prohrou v 6. kole s Vysloužilem, ale po výhře k sedmém kole mu lepší pomocné hodnocení přisoudilo první místo.

vc_dn_2017_denisZleva 2.Michal Hlůšek, 1.Denis Noščák, 3.Matěj Babula

Druhým nejlepším byl Ríša Svoboda na 6. místě. Ten krásně ve druhém kole přehrál Klárku Spáčilovou a v dalším kole mohl uhrát remízu s Matějem Babulou. Ale remízou věčným šachem partii neukončil  a materiálovou převahu pak Matěj rychle realizoval. Ríšova útočná hra pak měla úspěch v partiích se slabšími hráči, ale na medailovou trojici nestačila. Ale 6. místo při prohrách jen s medailisti je dobrý výsledek.

vc_dn_2017_risaRíša hraje s Klárkou Spáčilovou

Hned za ním skončil Martin Medek. Ten několikrát remizoval, občas se nechal vyprovokovat k rychlé hře, která mu není vlastní, což jej o nějaký půlbod jistě připravilo.

vc_dn_2017_martinMartin

Turnaj se nepovedl Matyášovi, který několik slibných pozic nedotáhl do vítězného konce. Za 2,5 bodu obsadil 16. místo.

vc_dn_2017_matyasMatyáš

Výsledky jsou zde.