První díl seriálu krajských GP v rapid šachu se hrál ve Zlíně-Malenovicích.  Od nás si jela zahrát čtveřice Denis Noščák, Martin Medek, Matyáš Zapletal a Ríša Svoboda.

Jídelna malenovické školy není z největších, ale více než stovka hráčů a hráček se tam nakonec v pohodě vešlo, navíc i klid tam byl na ten počet dětí ucházející. V kategorii do 12 let hraje letos prvním rokem Denis. Ten po dvou výhrách podlehl Matěji Kopeckému ze Vsetína, aby pak opět 2x vyhrál. V šestém kole v zajímavé partii podlehl Amélii Žáčkové z Postoupek. V posledním kole přidal remízu a skončil celkově na 8. místě. Pořadí je na chess-results

gp_malenovice_2017_denisDenis

Nejpočetnější byla tradičně nejmladší kategorie do 10 let (2008 a mladší), kde hrálo celkem 46 dětí z celého kraje včetně naší trojice. A těm se dařilo. Začátek lépe vyšel dvojici Matyáš a Ríša, ale Martin se k nim po prohře v prvním kole přidal čtyřmi výhrami v řadě. A tak celé trojice se postupně vystřídala na předních stolech. Martin a Matyáš měli po pěti kolech 4 body, Ríša tři. Ten ale vyhrál obě poslední kola a s pěti body skončil na 8. místě. 

gp_malenovice_2017_risaRíša a Martin v posledním kole pod dohledem tatínka (Ríša) a dědečka (Martin)

Martin i Matyáš po prohře v šestém kole si v posledním připsali remízy, nutno podotknout, že oba se štěstím. A tak se seřadili za sebou na 11. a 12. místě.

gp_malenovice_2017_matyas_martinMartin a Matyáš

Výsledky jsou na chess-results.