Do Brankovic na jubilejní 20. ročník Brankovického krále jsme vyrazili ve čtveřici Vaňková, Noščák, Medek a Zapletal.

Celá čtveřice hrála v mladší kategorii. Maruška své první zápasy zvládla v pohodě, vyhrála první čtyři kola, v pátém ale prohrála. Po výhře v šestém kole stále mohla myslet na medailové umístění. Ale po prohře s prvním nasazeným obsadila 7. místo, druhé mezi dívkami.

Z trojice kluků byl nejlepší Martin Medek na 32. místě za 4 body. Prohrál jen se staršími hráči, a i s těmi kromě jedné partie držel dlouho krok.  Až za ním se stejným počtem bodů skončil na 34. místě Denis Noščák. Ten nezačal dobře, když v první partii z nepozornosti patoval s dámou a věží navíc a ve druhém kole nejprve hezkým taktickým obratem získal materiální výhodu, ale v lepší koncovce zapomněl na slabou poslední řadu a prohrál. V dalším průběhu pak již jen doháněl ztracené body a stejně jako všichni ostatní prohrál v posledním kole.

3,5 bodu měl Matyáš Zapletal, za něž skončil na 42. místě. Matyáš má zatím nejmenší turnajovou praxi, nápady má dobré, ale potřeba získat zkušenosti a hlavně zpomalit hru.

brankovice-2017Matyáš

Výsledky jsou zde.

Na turnaji s námi byla i Viktorka Všetulová, která hrála ve starší kategorii. Ani jí se nepovedlo vyhrát v poslední partii, získala 4 body a skončila na 14. místě.