Ve dnech 12. až 18. listopadu se na druhém konci republiky v obci Kovářská v okrese Chomutov hrálo letošní mistrovství juniorů a juniorek. Mezi 66 účastníky turnaje juniorů hrál i náš hráč Kryštof Mikuláš Trávníček a na jeho prvním juniorském mistrovství se mu dařilo skvěle.

Z devíti partií s velmi silnými soupeři uhrál Mikuláš 4,5 bodu, jako 61. nasazený hráč se umístil na 36. místě s výkonem 2027! Tři partie vyhrál, tři remizoval, ze tří odešel poražen. Nejcennější skalpy ulovil ve 2. a 3. kole, kdy porazil Davida Černého (elo 2111) a Vojtěcha Pařízka (2138). Mezi hráči staršími až o pět let se rozhodně neztratil. Jeho výkony byly nejpříjemnějším překvapením v rámci celé krajské výpravy Zlínského kraje, ve které bylo kromě Mikuláše ještě dalších 8 juniorů a juniorek.

miki_polofinaleMikuláš

Přidáváme pár Mikyho slov na zhodnocení celého turnaje:

"Ubytování mi připadalo dobré, sice připojení k Wifi nebylo nejlepší, ale to naštěstí byla jen drobnost. Jídlo také dobré a i okolní prostředí bylo pěkné. Partie se mi hrály většinou velmi dobře, ale určitě to mohlo být i o něco lepší. Celkově bych turnaj z mého pohledu hodnotil jako vydařený."

Hodnocení krajské výpravy je na krajských stránkách .

Mikyho partie z mistrovství včetně jeho vlastních komentářů si můžete přehrát zde.