Druhé kolo RP odehrálo naše céčko v Dolním Němčí. S jedním z papírově nejlepších týmů prohrálo, navíc zápas odehrálo jen v sedmi.

Předem se vědělo, že poskládat sestavu áčka a céčka bude složitější s ohledem na předem avizované absence (Pavel Zpěvák bundesliga, Martin Beil a Mikuláš Trávníček odjezd na polofinále juniorů do Krušných hor, Gabo Slanicay rodinné důvody), což se i potvrdilo. Áčko se složilo nakonec poměrně v pohodě, když vypomohl Jožka Martinák oproti standardní sestavě náhradníků, horší to bylo s céčkem. Během soboty, když byl na turnaji v Osvětimanech dostal dvě omluvenky, tak musel shánět náhradníky. Ty se mi nakonec povedlo sehnat (když postupně nemohli „dospěláci“ Podškubka, Vichorec a Ondra) v podobě Tibora Horáčka a Kuby Krchňáčka.

Sestava tedy byla Kovařík, Krmíček, Zemčík, Růčka, Hráček, Bílek, Krchňáček a Horáček. V neděli se v 8:40 chystáme k odjezdu, když volá kapitán áčko Gabo. Špatná zpráva Milan Šácha je zdravotně indisponován, co s tím uděláme. No dvacet minut před začátkem zápasu moc možností není, tak z auta vysedá Toník Krmíček, který mění dres céčka za elitní družstvo a my jedeme bohužel v sedmi.

rp_dn_2017_1Pro okresní šachisty by to byla jednoduchá kvízová otázka: Který tým hraje zápas ? :-)

Soupeř nastoupil v dost silné sestavě, všude mají mnoho 150 i mnohem  větší elový náskok. Podruhé za cca deset let co dělám oddílového předsedu se mi stalo, že by tým nenastoupil kompletní v soutěžích družstev dospělých. Poprvé to před lety v Boršicích skončilo kanárem 0:8. Po asi hodině a půl hry je jasné, že se historie nebude opakovat. Po výměnách figur se rychle s Karlem Hruškou dostáváme do jezdcové koncovky. Mám mnohem horší pěšcovou strukturu, tak nabídka remízy od soupeře mě překvapuje. Sice stav je od začátku díky kontumaci na osmé desce pro nás nepříznivý, ale remíza se s ohledem na pozici nedá odmítnout.

rp_dn_2017_2Přední desky

Druhou remízu přidává Jura Hráček se Zdeňkem Blahušem. Na první desce nestačí David Kovařík na domácí jedničku Tondu Světinského. Stav je tedy 1:3. Další končí v rychlém sledu Tibor Horáček na sedmičce a Jara Bílek na pětce. V zajímavé partii Tibor dělá hrubku a dostává mat. Škoda takového závěru solidně hrané partie. Po f6 by partie byla otevřená a mohla by skončit jakkoliv.

rp_dn_2017_3Zadní desky

Jara obětoval střelce za dva piky, ale soupeř postupně pěšce dobral a realizoval převahu. Čestný bod připisuje Kuba Krchňáček. V zajímavé partii sice v koncovce ztrácí přechodně figuru, ale stále vytváří hrozby. Jejich výsledkem je zisk figury zpět, přechod do věžovky, kde má Kuba aktivnějšího krále i věž a hlavně volného pika.  Ten neohroženě postupuje až do dámy. Soupeř musí odevzdat svoji věž a po chvilce vzdává. Kubova první výhra v soutěžích družstev, velká gratulace k hezké partii :-).

rp_dn_2017_kubaKuba v již vyhrané koncovce

Kolem půl jedné tedy odjíždíme a necháváme dohrávat Jendu Zemčíka. Ten nakonec neudrží zajímavou koncovku, kdy má koně proti střelci. Prohráváme tedy nakonec 2:6.

rp_dn_2017_jendaJendova pozice, když jsme odjížděli

Partie jsou k přehrání zde (zatím bez Davidovi a Kubovi).

Šach.

ŠK Dolní Němčí B

ELO

6,0 - 2,0

ŠO Kunovice C

ELO

1.

Světinský Ant. ml.

1892

1 : 0

Kovařík David

1719

2.

Šumšal Václav

1864

1 : 0

Zemčík Jan

1625

3.

Hruška Karel

1808

½ : ½

Růčka Pavel

1636

4.

Blahuš Zdeněk

1746

½ : ½

Hráček Jiří

1452

5.

Kunčík Petr

1683

1 : 0

Bílek Jaromír

1445

6.

Kadlček Pavel

1591

0 : 1

Krchňáček Jakub

1165

7.

Štos Radek

1456

1 : 0

Horáček Tibor

1277

8.

Světinský Ant. st.

1467

+ : -

-