Druhý díl ze série VC se hrál v Osvětimanech. Z našeho oddílu tam hrálo kvarteto mládežníků.

Ve starší kategorii hrála Maruška Vaňková. Po výhře v prvním kole sehrála další část turnaje s první nasazenou šestkou. Prohrála jen s vítězem Tomášem Skalkou a Viktorkou Všetulovou, Spolu s jednou remízou to dalo 4,5 bodu a výborné 4. místo. Jela s námi i Viktorka Všetulová. Ta obsadila druhé místo.

vc_osvetimany_2017_maruskaViktorka a Maruška

Výsledky jsou zde.

V mladší kategorii hrála trojice Denis Noščák, Martin Medek a Matyáš Zapletal. Denis první tři partie vyhrál, ale pak dostal silnou dvojici Michal Hlůšek a Matěj Babula, se kterými prohrál.  Po výhře v šestém kole stále mohl myslet na dobré umístnění v turnaji. Rosťu Procházku pěkně přehrál. Bohužel v jasně vyhrané koncovce nezvolil nejlepší řešení a po ztrátě pika to už byla remíza, když mu zůstal jen jezdec. 4,5 bodu mu stačilo na 5. místo. Poslední kola jsou pro Denise letos nějaká zakletá J.

vc_osvetimany_2017_denisMatěj Babula a Denis Noščák

Martin a Matyáš postupovali turnajem podobně. Martin odehrál více turnajů, tak hrál s větší časovou rozvahou než Matyáš, ale mnohokráte s velkou snahou na útok na krále bez ohledu na soupeřovi tahy. Matyáš si zase delší dobu zvykal na tempo a hrál rychle.

vc_osvetimany_2017_matyasMatyáš

Po šesti kolech oba měli padesát procent, tedy 3 body. A los je svedl dohromady. Úspěšnější v derby byl Matyáš. Za 4 body obsadil 12. místo, Martin byl na 19. místě.

vc_osvetimany_2017_martinMartin

Výsledky jsou zde.