Na Mistrovství Moravy a Slezska hrála trojice našich členů. Mikuláš Trávníček v nejstarší kategorii do 16 let, Marie Vaňková a Denis Noščák pak v kategorii do 12 let.

Turnaj se hrál od úterý 24. 10. do neděle 29. 10. v Koutech nad Desnou. Kluky měl trenérsky na starost Martin Beil, Maruška byla ve skupince Matyáše Kovaříka. Tak pro hodnocení dejme slovo jim:

Marie Vaňková (chess-results), 12. místo, 6 bodů, 1. MÍSTO MEZI DÍVKAMI

Maruška zaznamenala největší úspěch z mé skupinky, když skončila celkově na výborném 12. místě a mezi dívkami se stala královnou! Mája na mě působí jako dravá útočnice, které rozhodně nechybí drzost (ani v partii, ani v životě :-D), ale umí také hrát velmi rozvážně a klidně. Líbí se mi její flexibilnost v zahájení a tvořivost ve střední hře. Slabinou jsou naopak zbytečná taktická přehlédnutí a slabší koncovky. Na tom se však dá velmi dobře zapracovat – řešení diagramů a studium koncovek tě rozhodně posune, Maru!  V 5. kole dala Maruška v 16. tahu remízu v lepší pozici. Za to byla náležitě pokárána a dostala zákaz remíz. To dodržela a díky bojovnosti dosáhla až na vrchol… Zlato z MMaS Marušce hodně přeju a doufám, že ji nakopne k ještě usilovnější práci a že na MČR bude patřit ke hvězdám!

Kryštof Mikuláš Trávníček (chess-results),  11. místo, 6 bodů

Také Miky hrál v nejstarší kategorii prvně, ale velkým zápalem pro hru, obrovskou energií v přípravách i rozborech a velkým prožíváním každého šachového krůčku se řadil mezi nejlepší hráče v turnaji. A například v oblasti zahájení zná často mnohem víc než já, na informace je jako houba. Jeho výsledek by mu měl zajišťovat postup na březnové MČR mládeže. V průběhu turnaje jsem o Mikyho měl obavy jen ve chvíli, kdy se ve dvou dobře rozehraných partiích spokojil s mírnými řešeními směrem do remízy, místo aby natvrdo usiloval o vítězství.

Denis Noščák (chess-results), 60. místo, 3,5 bodu

Denis hrál svoje první Mistrovství Moravy a navíc jako mladší ročník v kategorii H12. Vzhledem k jeho menší zkušenosti s vážným tempem má zatím největší problém s příliš velkou rychlostí hry, zbrklostí a přehlížením hrozeb soupeře. Hodně další práce je potřeba i na zpevňování repertoáru zahájení. Celkově je Denis velice tvrdohlavý hráč, což je někdy problém (ne vždy si nechá poradit), jindy je to přednost (jako býk obhajuje své názory).