V neděli 22. 10. začal nejen krajský přebor, ale i regionální přebor. Letos máme v soutěži  4 týmy, a tak poprvé  v historii stavíme v jeden den dvě osmičlenná družstva. V RP hrálo céčko doma s áčkem Nivnice.

Jelikož v áčku dost hráčů základu chybělo, muselo se sáhnout po náhradnících, z nichž většina je i na soupisce céčka. Céčko tak nastoupilo k zápasu v sestavě Kovařík, Krmíček, Zemčík, Růčka, Hráček, Vavřík, Vichorec a Horáček.

Jako první skončila partie na šesté desce. Jura Vavřík zde podlehl panu Soukeníkovi. Další dvě partie pak skončily smírem. Tibor na poslední desce dostal nabídku remízy - a jelikož měl o pika méně a pozice byla spíše blokovaná, tak byla samozřejmě přijata. Jura Hráček získal pěšce, ale později o něj přišel, tak i zde byla asi druhá nebo třetí nabídka přijata.

rp_sokC_nivnice_1Zleva Horáček, Vichorec a Vavřík

Na naši stranu dostaly průběžný stav dvě výhry na třetí a čtvrté desce, zvítězil Jenda Zemčík, respektive já. Mně se zahájení moc nepovedlo, soupeř měl velký tlak ve středu šachovnice, ale pak přehlédl ztrátu pěšce a po následných hromadných výměnách jsem měl pěšce navíc v koncovce, kdy jsme měli ještě každý věž a koně. A když mi soupeř dovolil všechny figury vyměnit, tak nebylo problémem dovést pěšcovku do výhry. Jenda systematicky útočil na krále. A když měl soupeř ztratit figuru, tak se vzdal. 

rp_sokC_nivnice_3Hráček a Zemčík, za nimi Krmíček

Na 4:2 zvýšil pan Vichorec. Brzy získal pěšce a následně, jako je jeho zvykem, klidně systematicky zjednodušoval a zesiloval pozici až k zisku bodu. V tu chvíli jsme měli jistou zápasovou remízu. Dohrávaly se první dvě desky. Zde naše juniorská dvojice hrála se zkušenými hráči z Brodu Josefem Mikulčíkem a Ivanem Krajsou.

rp_sokC_nivnice_2Zamyšlená dvojice Mikulčík a Krajsa, úplně vlevo Kovařík

První skončil Toník. V nejasné pozici neviděl tah vedoucí k výměnám a rovné koncovce. Nevhodně vyměnil dámy a po chvilce prohrál. David na soupeře vyrukoval severním gambitem. Tomu zůstal král uprostřed a pod velkým tlakem. Ale vymanil se z něj, a partie v závěru došla do koncovky, kdy měl David střelce a 5 piků, soupeř pak věž a 4 pěšce. David postavil pěšce samozřejmě na barvu svého střelce a snažil se uhrát remízu. Partie skončila více jak hodinu po dohrání předposlední partie. Bohužel Josef Mikulčík nakonec našel recept na Davidovu obranu a stanovil výsledek na 4:4.

Partie jsou k přehrání zde.

Šach.

ŠO Kunovice C

ELO

4,0 - 4,0

TJ Orel Nivnice A

ELO

1.

Kovařík David

1719

0 : 1

Mikulčík Josef

1815

2.

Krmíček Antonín

1675

0 : 1

Krajsa Ivan

1949

3.

Zemčík Jan

1625

1 : 0

Janča František

1447

4.

Růčka Pavel

1636

1 : 0

Tesáček Jiří

1348

5.

Hráček Jiří

1452

½ : ½

Krátký Ctibor

1583

6.

Vavřík Jiří

1389

0 : 1

Soukeník František

1476

7.

Vichorec Antonín

1463

1 : 0

Habarta Kamil

1187

8.

Horáček Tibor

1277

½ : ½

Smítal Josef

1000