Prvním mládežnickým turnajem pravidelně bývá VC ve Veselí nad Moravou. Z našeho oddílu jej hrála čtveřice dětí.

Ve starší kategorii hrál Jakub Krchňáček. Začátek mu moc nevyšel, když uhrál jen remízu z prvních dvou kol. V dalším průběhu se propracoval na přednější místa, ale prohra v posledním kole mu nedovolila dostat se k medailovým pozicím. Za 4 body obsadil 6. místo.

vc_veseli_2017_kubaKuba

V mladší kategorii hrála trojice Denis Noščák, Martin Medek a Richard Svoboda. Denis byl první nasazený, což potvrzoval. V prvních čtyřech kolech vyhrál. V pátém však prohrál s Matějem Babulou.

vc_veseli_2017_denisDenis

Martin začal též výborně, když po prohře ve druhém kole další tři partie vyhrál. Porazil v pátém kole Klárku Spáčilovou a měl 4/5.

vc_veseli_2017_martinMartin

Ríša Svoboda střídal výhry a prohry. A jelikož vyhrál v prvním kole, tak po pěti kolech měl 3/5

vc_veseli_2017_risaRíša

V šestém kole se utkali Denis a Martin. Oba hráli útočně na soupeřova krále, a i když Denis měl převahu, tak Martin mohl remizovat věčným šachem. Tuto možnost ale neviděl, tak Denis vyhrál. Tím se Denis opět dostal do čela tabulky a před posledním kolem měl vše ve svých rukou. Bohužel partie se mu nepovedla a prohrál. A jelikož všichni jeho soupeři vyhráli, tak se propadl na nepopulární 4. místo.

Martin i Ríša své poslední partie vyhráli. Martin Medek tak uhrál výborných pět bodů a obsadil 7. místo. Ríša Svoboda měl 4 body, které mu stačily na 13. místo.

Kompletní výsledky jsou zde.