28.9. se hraje již několik let svatováclavský turnaj v Kyjově a v září nebo říjnu ve Vnorovech Memoriál Křížka a Grabce. Na obou jsme měli své zastoupení.

Do Kyjově si jeli zahrát Mikuláš Trávníček a Ríša Svoboda. Mikuláš v sedmikolovém turnaji jen jednou prohrál, remizoval dvakrát, mj. se Zdenkou Vránovou, zbylé 4 zápasy vyhrál. To mu stačilo na velmi dobré 8. místo, když byl nasazen jako číslo 14. Pro Ríšu to byl stále jeden z prvních turnajů v životě, navíc byl nejmladším hráčem turnaje. Tak získané dva body jsou určitě důvodem ke spokojenosti.

Kompletní výsledky jsou na chess-results.

V neděli 1. 10. se hrál ve Vnorovech Memoriál Křížka a Grabce. Zde se z našich představili Josef Knotek (nasazen jako 24.) a Mikuláš Trávníček (nasazen jako 30.). Mikuláš na začátku prohrál s Mudrákem a Symerským, ale v obou případech až v koncovkách po relativně vyrovnaném průběhu. Ale pak se skvěle rozehrál, kdy od čtvrtého do sedmého kola vyhrál čtyřikrát v řadě.

grabec_2017_1Mikuláš Trávníček

V osmém kole remizoval s osmým nasazeným Kredlem z Brna (ELO 2142), když Miki stál asi mírně lépe, ale měl horší čas. V posledním kole dostal „hratelného“ soupeře s ELO mírně nad 1900, kterého se mu povedlo hezky porazit. Zisk 6,5 mu vynesl vynikající 6. místo v celkovém pořadí. A jelikož byl vyhlášen i nejlepším hráčem do 15 let i nejlepším hráčem s ELO do 2000, tak si odnesl celkem tři ceny.

Josef Knotek prohrál též jen dvě partie, ale k nim přidal 4 remízy. Dvě remízy s papírově silnějšími, dvě pak s papírově slabšími. V posledním kole mu los přisoudil Petra Ábela, se kterým prohrál. Zisk pěti bodů mu stačil na 17. místo.

 

grabec_2017_2Josef Ludvíček a Josef Knotek

Výsledky jsou zde.