Během prázdninového volna část našich hráčů odehrála dva týdenní openy. Začátkem prázdnin nejprve open Vsetín, následně pak v srpnu open ve Starém Městě. Na obou byla převážně naše mládež, vždy pod vedením a dozorem Martina Beila.

Ve Vsetíně hráli Mikuláš Trávníček, Marie Vaňková, Denis Noščák a z dospělých Gabriel Slanicay. Open ve Vsetíně má výhodu v rozdělení startovního pole na dvě části. Všichni naši hráli v béčku, určeném pro hráče do elo 2000.

Nejlépe si vedl Mikuláš Trávníček, který po „povinné“ výhře v prvním kolem sehrál dobře i další kola s výše nasazenými. Proto se usadil na předních deskách s odpovídajícími soupeři (8x s hráči 1750-1950). S nimi vyhrával nebo remizoval, hořkost porážky pocítil až v předposledním kole, kdy se mu totálně nepovedlo zahájení.  V posledním kole porazil prvního nasazeného, získal 6 bodů a obsadil 9. místo (perfo 1895, +111 do Fide ELA). Gabo turnaj odehrál zhruba na úrovni nasazení. Za 5,5 bodu obsadil 14. místo. Tomu se v úvodu nepovedlo to, co Mikulášovi, a tak i v průběhu turnaje se setkal s papírově slabšími.

Maruška a zejména Denis zde byli zejména získávat zkušenosti. Oba získali tři body.

Kompletní výsledky jsou zde.

Ve Staráku se ke čtveřici ze Vsetína připojila další trojice, a to Pavel Zpěvák, Josef Knotek a Antonín Krmíček. Nejlépe si vedl Pavel Zpěvák, který obsadil 12. místo ziskem 6,5 bodu. Druhým nejlepším byl Josef Knotek, který do turnaje zasáhl až od 4. kola a získal 5,5 bodu, což stačilo na 41. místo. Bohužel vůbec se v turnaji nevedlo Gabovi Slanicayovi. Sice v úvodu získal cennou remízu s mnohem ratingově výše postaveným hráčem, ale pak si připsal 3 nuly s omladinou s nízkým ELO. Po třetí porážce již v turnaji nepokračoval.  Toník Krmíček hrál ze začátku klasickou houpačku, kdy s mnohem silnějšími prohrával a s mnohem slabšími vyhrával, s vyrovnanými měl střídavé výsledky. Na konci ale přidal dvě remízy s papírově slabšími, což mu stačilo na 81. místo za 4 body.

S mládežníků podala nejlepší výkon Maruška Vaňková. Získala několik remíz se silnými hráči, přidala i jednu výhru. Ziskem 3,5 a perfo 1450 obsadila 95. místo a pak také v září uhrála solidní ELO ve výši 1407. Mikulášovi se na rozdíl od Vsetína turnaj nepovedl. Začalo to již prohrou ve druhém kolem s mladým Honzou Vávrou. V průběhu turnaje prohrál i s Vlastíkem Babulou, několik kol sehrál s papírově slabšími hráči.  Obsadil 76. místo za 4,5 bodu. Bylo to určitě pro něj po výborném představení ve Vsetíně zklamáním.

Denis zde opět získával zkušenosti, které se mu budou hodit v dalších turnajích. Opět se mu povedlo některé partie vyhrát nebo remizovat, některé partie byly mnohahodinové. Získal 2,5 bodu a obsadil 111. místo.

Kompletní výsledky turnaje jsou zde.