V tomto školním roce jsme obnovili šachový kroužek na Základní škole Unesco v Uherském Hradišti. Do kroužku se zapojilo celkem 14 dětí, dvanáct z nich zvládlo celý školní rok úspěšně až do konce. Kroužek byl podle věku rozdělený na dvě skupinky, v mladší skupince byli samí druháci, ve starší pak třeťáci a čtvrťáci.

Kromě pravidelných tréninkových schůzek na Unescu, na kterých jsme s dětmi zvládli první krůčky ve světě šachu, jsme se zúčastnili i několika pěkných akcí. Děti si zahrály svůj první šachový turnaj (fotogalerie z turnaje zde) a velké nadšení vzbudila předvánoční simultánka s Maruškou Vaňkovou.

unesco_2017_1Maruška a šachisti z Unesca :-)

V sobotu 10. června korunovaly děti z Unesca svůj první šachový rok „finálovým turnajem“, kde spolu s nimi hráli i dva nejmladší z našich oddílových tréninků, Martin Medek a Matyáš Zapletal. Právě Martin těsně vybojoval zlatou medaili o pomocné hodnocení před Matyášem a před Marcem Belákem.

unesco_2017_2V popředí bojují Matyáš a Marco v rozhodující partii posledního kola. Díky Matyášovu vítězství se ze zlaté medaile nakonec radoval Martin (je vidět jen jeho chytrá hlava úplně vlevo vzadu)

V pondělí 12. června pak zajímavý šachový program pokračoval simultánkou s Viktorkou Všetulovou přímo na Unescu. Stejně jako před Vánoci Maruška, i nyní Viktorka vzala simultánku velmi zodpovědně a všechny své soupeře porazila. V rámci simultánky proběhla i malá beseda s Viktorkou, kdy se jí děti mohly ptát na její šachové zkušenosti a různé zajímavosti (třeba kolik má doma medailí, kdy začala hrát šachy nebo jakou hrála nejdelší partii).

unesco_2017_3Viktorka s mladší skupinkou

unesco_2017_4Viktorka se starší skupinkou

Letošní kroužek na Unescu se povedl velmi pěkně a počítáme s jeho pokračováním (i drobným rozšířením) také do příštího školního roku. Kromě toho chystáme i nový kroužek na Základní škole Červená cesta v Kunovicích. Fotogalerie ze všech uvedených akcí můžete najít zde.