V sobotu 27.5. se ve Zlíně-Malenovicích hrál turnaj pro mládež a v Dolním Němčí Memoriál Karla Bartoše.

Do Malenovic odjeli Jakub Krchňáček a Denis Noščák. Začátek vyšel oběma dobře, když první dvě kola vyhráli oba. Kuba pak přidal ještě dvě výhry, Denis jednou prohrál. V pátém kole pak oba vyšli naprázdno. Kuba v zápase plně bodujících v zajímavé partii udělal první chybu a tu soupeřka využila.

malenovice_kubaKuba s vítězkou Amélií Žáčkovou

V šestém kole pak vyhráli opět oba, když Kuba se štěstím, kdy ve vyhrané pozici přehlédl vazbu, a místo zamýšlené výměny dam to byla ztráta dámy. Tak bod mu zachránil jen pád soupeřova praporku. V posledním kole hrál tak Kuba o medaili, ale po prohře skončil s 5 body na 6. místě. Denis vyhrál i poslední kolo a skončil hned za Kubou na  7.místě.

malenovice_denisDenis

Porazil také nakonec druhého Pavla Kučeru, nebo Adama Samohýla, tak byl určitě s výkonem i výsledkem více spokojen než Kuba, kterému se závěr dobře rozehraného turnaje úplně nepovedl.

Výsledky turnaje jsou zde.

V Dolním Němčí hrála čtveřice našich členů. Kromě mládežnické dvojice David Kovařík a Mikuláš Trávníček, která dala logicky přednost silnějšímu turnaji, i Josef Knotek a začátkem května k nám přestoupivší Pavel Zpěvák. Ten také skončil nejvýše - na  6. místě za 6,5 bodu. Výborně se dařilo Josefu Knotkovi, který obsadil 23. místo ziskem 5,5 bodu (nasazen jako 36.). Připsal si několik cenných výsledků, jako výhry nad Peterem Ábelem nebo Peterem Bombekem (oba elo kolem 2200), nebo remízu s Josefem Mudrákem.

Velmi dobře turnaj odehráli i Mikuláš s Davidem. Mikuláš měl 4,5 bodu a skončil na 44. místě (nasazen jako 58., perfo přes 1800). Prohrál jen se zkušenými hráči, připsal si několik cenných remíz (s hráči 1850+ mj. s Františkem Křížkem) a porazil shodou okolností tři domácí hráče (mj. Josefa Šťuku).  David odehrál celý turnaj jen s papírově silnějšími hráči. Za 3,5 bodu obsadil 61. místo (nasazen 67., perfo 1724). Vyhrál sice jen s Ladislavem Kolomazníkem, ale přidal pět remíz vesměs se silnými hráči (mj. Františkem Štecem nebo Martinem Hronkem).

Výsledky jsou zde.