Memoriál Hory se letos hrál 13. 5. v Nedakonicích, protože ani ve Starém Městě, ani v Boršicích nebylo volno. První ročníky se hrály v Hluku, tak turnaj zavítal na své čtvrté místo.

V turnaji mládeže do 18 let si zahrála dvojice Mikuláš Trávníček a Denis Noščák, v odpoledním doprovodném turnaji pak Josef Knotek a Pavel Růčka.

Mikuláš byl nasazen jako osmička a začal turnaj v pohodě třemi výhrami s výrazně papírově slabšími hráči. V pohodě přehrál i Pavla Drábka. A skvěle mu vyšly i další tři partie. Nejprve remizoval se Sašou Skalským, aby pak porazil dva zástupce z Orlové Tomáše Horvátha a Janu Kubošovou. V tu chvíli byl po sedmi kolech ziskem 6,5/7 s bodovým náskokem v čele. Bohužel další dvě partie prohrál. Nejprve s Matoušem Sikorou a v posledním kole pak s Frantou Mrkusem. Obsadil tak konečné 6. místo.

hora_2017_mikiSaša Skalský – Mikuláš Trávníček

Jelikož se hraje jen jeden společný turnaj do 18 let, tak pro desetiletého Denise to byl náročný turnaj, jak do délky, tak síly soupeřů. Po prvních dvou prohrách dvakrát zvítězil. Z dalších kol vybojoval dvě výhry mimo jiné s talentovaným Michalem Hlůškem. Za 4 body obsadil 49. místo.

Po skončení turnaje se losuje výherce tabletu. Štěstí se letos usmálo na Mikuláše. Výsledky jsou zde.

Odpoledne se hrál i rapid pro dospělé. Z naší dvojice se dle očekávání lépe vedlo Josefu Knotkovi, který za 3,5 bodu obsadil 12. místo. Já měl 2,5 bodu, což stačilo jen na 19. místo. Výsledky jsou zde.

20. 5. končil posledním turnajem seriál GP ve Vsetíně. Náš oddíl reprezentovala trojice Mikuláš Trávníček, Marie Vaňková a Denis Noščák.

Mikuláš z důvodu pobytu v Chile neodehrál třetí turnaj, ale i tak měl stále solidní šanci na postup na MČR. První tři kola v pohodě vyhrál a ve čtvrtém se utkal s hlavním konkurentem o vítězství v turnaji Filipem Matůšem. Získal pěšce a postupně partie dospěla do pěšcové koncovky. Zde se bohužel Mikuláš s pikem více ve vyhrané pozici zalekl aktivnějšího soupeřova krále, pěšce vrátil a byla z toho remíza. Po výhře přišla velká komplikace v nepovedené partii s Martinem Dvořákem. Výhra v posledním kole mu ale stačila na druhé místo v turnaji a celkové třetí místo v seriálu GP, které mu zajistilo postup na MČR.

Maruška hrála v kategorii do 12 le, kde již měla postup na MČR jistý, když předtím všechny tři turnaje vyhrála a zle trápila i kluky. Po dvou výhrách remizovala s domácím Jakubem Zádrapou. Pak přišla prohra s Honzou Vávrou a výhra v pátém kole. Závěr jí moc nevyšel, když si připsala dvě prohry. Obsadila 16. místo, druhé mezi holkami.

gp_vsetin_2017_maruskaMaruška Vaňková

Denis hrál v nejmladší kategorii. Po 4 kolech měl dva body, a když přidal třetí v pátém kole, tak se zdálo, že opět dosáhne na minimálně svůj letošní standard z této série, tedy 4 body. V šestém kole remizoval s druhým nasazeným Tomášem Kubínem z Postoupek, ale bohužel v posledním kole prohrál se staroměstským Filipem Vysloužilem. Obsadil tak 23. místo.

gp_vsetin_2017_denisDenis Noščák

Výsledky turnaje jsou zde, celkové pořadí v seriálu pak zde.