Do Brumova 6. května na Hradní věž odjela trojice ve složení Mikuláš Trávníček, Denis Noščák a Martin Medek. Mikuláš hrál ve starší kategorii, Denis a Martin pak v mladší.

Mikuláš začal výhrami se třemi papírově slabšími soupeři. Ve čtvrtém kole prohrál s Martinem Hronkem a následně i Oliverem Spačekem. Dvě výhry nakonec stačily na 4. místo. Výsledky jsou zde.

brumov_2017_mikulasMikuláš

V mladší kategorii se klukům též dařilo. Denis sice v úvodním kole prohrál, ale pak zaznamenal sérii čtyř výher. V posledních dvou kolech už pak nestačil na Matěje Babulu a Michala Černého. Za 4 body obsadil 17. místo.

Jen dvě místa za ním též se 4 body obsadil Martin Medek. Na to že začal až letos, tak odehrál několik velmi hezkých partií a prohrál jen s kluky, co šachy hrají již několik let. Výsledky jsou zde.

brumov_2017_martinMartin

Po skončení turnaje se šlo tradičně na hrad, kde se odehrálo finále. Tahy finalistů předvádí žáci místní školy na velké šachovnici.

brumov_2017_hradŠachy na hradě

V pondělí 8. 5. na státní svátek se hrál již 5. ročník turnaje v Kyjově. Zahrát si jela trojice Mikuláš Trávníček, Jakub Krchňáček a Denis Noščák. Zde se hraje jen jeden společný turnaj do 15 let. Letos přijela rekordní účast 68 dětí. Mikuláš jako druhý nasazený remizoval asi ve třetím kole, než se setkal s prvním nasazeným v 5. kole. V pasivně hrané partii pustil soupeřovu dámu k útoku na krále. A i když pak soupeři ještě zkoušel zatápět, partii prohrál. Nakonec za 5,5 bodu obsadil 3. místo. Nutno podotknout, že s velkým štěstím, když se v posledním kole pokoušel zachránit horší dámskou koncovku věčným šachem. Těžko říct, zda tam byl, nebo by se mu soupeřka schovala, každopádně už měli oba málo času a ona přehlédla mat.

Denis a Jakub měli shodně 4 body. Denis skončil na 22. místě, Kuba hned za ním. Oba měli na stole ještě minimálně jeden bod v partiích se zkušenějšími soupeři. Ale celkově od obou výborný turnaj. Denis byl na 3. místě v kategorii do 10 let, Kuba pak na 4. místě v kategorii do 12 let. Výsledky jsou zde.

kyjov_2017Denis a Kuba při vzájemné partii