V sobotu si naši členové zahráli na dvou rapidech. Jeden byl mládežnický ve Zlíně-Malenovicích, ten druhý o kousek dále v Santiagu v Chile :-).

Do Malenovic odjela dvojice Denis Noščák a Martin Medek. Oba hráli v mladší kategorii, kde se sešel velký počet 51 dětí. Mladší kategorie byla ohraničena ročníkem 2005 a mladší, Denis je ročník 2007, Martin pak 2009.

Denis v prvních dvou kolech vyhrál, pak ale dvě partie prohrál. Jednu z nich z pozdějším vítězem. Pak opět dvě vyhrál a v posledním kole hrál s domácím Richardem Hobzou. Bohužel dobře rozehraný zápas nedotáhl do vítězného konce a za 4 body obsadil 16.místo. Škoda té poslední partie, pět bodů a někde 7.-8. místo by byl výborný výsledek.

malenovice_25_3_2017_denisDenis

Martin začal prohrou, ale druhé kolo sehrál velmi hezky na to že to byl jeho třetí turnaj v životě. Velmi solidně hrál i v dalších kolech, 2x hezky svého soupeře zmatoval. V sedmi kolech získal stejně jako Denis 4 body a obsadil 20.místo. V konkurenci mnoha starších a turnajově zkušenějších hráčů parádní výsledek.

malenovice_25_3_2017_martinMartin

Výsledky jsou na chess-results nebo v excelu.

Mikuláš Trávníček je na studijním pobytu v Chile. Jak z daleké ciziny napsal pan Trávníček, tak v pátek 24.3. měl možnost si zahrát v místním šachovém klubu pár partií s kamarádem tatínka jeho spolužáka. A jelikož druhý den oddíl pořádal rapid turnaj byl na něj pozván. V turnaji byl velký rozptyl hráčů, od těch s elem přes 2100 až po děti bez ela. Mikuláš jako pátý nasazený dělil třetí místo.

Výsledky jsou zde, níže pak pár fotek.

miki_rapid_chile_3

miki_rapid_chile_2

miki_rapid_chile_1