V předposledním kole svedl los k zápasu „béčka“ Kunovic a Dolního Němčí. Naději na postup nám dávala pouze výhra. Hosté přijeli v silné sestavě na předních šachovnicích, my jsme kalkulovali s body na zadních prknech.

Naše sestava byla Beil, Slanicay, Kovařík, Krmíček, Trávníček, Zemčík, Martinák a Růčka.

Jako první končí partie na třetí šachovnici, kde byl uzavřen smír. Po zhruba dvou hodinách hry jdeme do trháku výhrami na 7. a 8. šachovnici. Josef Martinák ukázal svoje kvality a donutil soupeře brzy kapitulovat. Naopak já na poslední desce chybuji už ve druhém tahu, kdy ztrácím tempo. Pan Světinský postupoval pěšci bez bázně a hany a já začínám cítit potíže. Naštěstí pro mě nevidíme ani jeden jeho vítěznou kombinaci ve 21. tahu. Místo toho mě nechává přebrat iniciativu na dámském křídle. Postupně získávám figuru i celou partii.

Mé počáteční trápení zapříčinilo i absenci fotek ze zápasu. Fotím vždy na začátku zápasu, což jsem dnes neučinil a pak na to zapomněl.

Soupeř snižuje na 6. desce. Jenda zde získal v zahájení pěšce, pak si bohužel myslel, že získává dalšího, ale z důvodu vazby to byla ztráta figury. Postupně soupeř pozici zjednodušil a vyhrál. Vedeme tedy 2,5:1,5, ale ostatní partie se nevyvíjí dle představ, resp. toho jak to vypadalo před pár desítkami minut. Zejména na prvních dvou deskách se zdálo že v pohodě získáme 2 body. Martin Beil s materiální převahou je pod útokem Tondy Světinského a Gabo Slanicay má sice výhodu se Zdeňkem Blahůšem, ale ze začátku se zdálo že partii rozhodne již v dřívější fázi. Toník Krmíček nestojí dobře, Mikuláš drží rovnou pozici.

Na první desce končí partie remízou věčným šachem. Vedeme 3:2 a pro zápasovou výhru počítáme s bodem Gaba a remízou Mikiho. Gabo je už v koncovce, kde má pika navíc, ale oba mají své pěšce na opačných stranách, rozhodně jasná výhra tam ještě není. Soupeř ale dělá hrubku, ztrácí věž a ihned vzdává. Okamžitě dáváme pokyn Mikulášovi, ať po tahu nabídne remízu. Hraje se materiálově rovná jezdcovka, kde se nám zdá, že stojí opticky lépe Mikuláš. Myslíme si, že i brzy získá pika, ale počítač jak vidíme při přehrávání si to až tak nemyslí. Soupeř byl asi podobného názoru jako my, protože nabídku k remíze ihned akceptuje. Tím máme 4,5 bodu a výhru v zápase v kapse. V poslední partii pak Toník ještě chvilku tahá prohranou pozici, ale soupeř mu nedá šanci a vyhrává. Zápas tak končí naší nejtěsnější výhrou 4,5:3,5. Tím zůstávají tři body doma.

Partie jsou k přehrání zde.

Doma se pak po zjištění výsledků Vlčnova C a Boršic C můžeme z výhry radovat ještě více. Naši konkurenti remizovali (Vlčnov), respektive prohráli (Boršice) a poslední kolo už nemůže ovlivnit výhru v RP a postup našeho „béčka“ do vyšší soutěže :-). Teď už můžeme jen držet palce, aby se podobně vedlo i našemu áčku v ZKS.

Šach.

ŠO Kunovice B

ELO

4,5 - 3,5

ŠK Dolní Němčí B

ELO

1.

Beil Martin

2200

½ : ½

Světinský Ant.  ml.

1905

2.

Slanicay Gabriel

1757

1 : 0

Blahuš Zdeněk

1768

3.

Kovařík David

1724

½ : ½

Šťuka Josef

1762

4.

Krmíček Antonín

1697

0 : 1

Kadlček Petr

1622

5.

Trávníček Mikuláš

1760

½ : ½

Hruška Karel

1840

6.

Zemčík Jan

1629

0 : 1

Štos Radek

1356

7.

Martinák Josef

1727

1 : 0

Gál Josef

1000

8.

Růčka Pavel

1593

1 : 0

Světinský Ant.  st.

1486