Seriál VC končí již několik let v lednovém termínu námi pořádaným turnajem. Letos se hrálo po loňském intermezzu v přednáškovém, opět v hlavním krásném sále Panského dvora. Celkem si přijelo zahrát 62 dětí. 15 jich bylo z našeho oddílu a z kroužku na ZŠ Unesco, který vede Martin Beil.

Pro 11 dětí to byl první podobný turnaj. Devět z nich bylo ze ZŠ Unesco, dva pak z mého úterního kroužku. Jmenovitě ze ZŠ Unesco šlo o tyto mládežníky: Marco Belák, Ondřej Procházka, Denis Gál, Matyáš Miklík, Michal Král, Tomáš Kadlec, Hugo Zelnitius, Adam Křivánek a Jakub Laga. Z mého kroužku o Matyáše Zapletala a Martina Medka. Na uvedenou patnáctku jich doplnila zkušená čtveřice Mikuláš Trávníček, Marie Vaňková, Jakub Krchňáček a Denis Noščák.

vc_kunovice_2017_salKrásný společenský sál Panského dvora

V mladší kategorii hrálo 35 dětí. A jelikož dorazila i bratrská dvojice Orgoňových z Trenčína, tak se hrál mezinárodní turnaj :-). Z našich si dle očekávání nejlépe vedl Denis Noščák. Většinu turnaje odehrál na předních deskách. Prohrál jen s jedním ze slovenských bratrů a v posledním kole se suverénem Michalem Hlůškem z Boršic. Za 4,5 obsadil 8. místo s vysokým pomocným hodnocením.

vc_kunovice_2017_denisDenis v partii s Matějem Babulou, nad ním trenérská legenda Tonda Horsák

Matyáš Zapletal i Martin Medek si na svém turnaji vedli velmi dobře. Samozřejmě občas střídali hezké tahy s chybami, občas se nechali vyprovokovat k rychlé hře, ale tím si na začátku prošli všichni. Matyáš získal 3,5 bodu a skončil na 18. místě. Martin pak za 2,5 bodu skončil jako nejlepší z hráčů s 2,5 body na 27. místě.

vc_kunovice_2017_martinMartina Medka sleduje Matyáš Zapletal

Z devítky kluků z Martinova kroužku se nejlépe vedlo Marcovi Belákovi. Ten získal stejně jako Matyáš 3,5 bodu a skončil na 21. místě.

Vítězem se stal s plným počtem bodů Michal Hlůšek, kompletní pořadí je zde. Za pozornost stojí i 4 body a krásné 10. místo nejmladší účastnice teprve pětileté Adélky Bažantové.

Ve starší kategorii pak hrála trojice Mikuláš Trávníček, Maruška Vaňková (věkově mohla hrát mladší kategorii, ale výkonnostně tam dávno nepatří) a Jakub Krchňáček. Mikuláš byl první nasazený, ale hned v prvním kole měl namále s Kubou, který snad dokonce měl vyhranou pozici. Prohrál až na čas, kdy správně reklamoval remízu s tím, že se soupeř nesnaží o výhru, ale pak nevhodně obětoval věž a spadl na čas v již horší pozici. Ale jelikož následující 4 partie Kuba vyhrál (mj. ze zkušenými Patrikem Pondělkem a Ondrou Vaškem), tak se vrátil do boje o první místa.

vc_kunovice_2017_kubaKuba při vítězné partii s Ondrou Vaškem

Mikuláš po prohře s Lukášem Macháčkem měl též po pěti kolech 4/5 jak Kuba. Maruška za nimi nijak nezaostávala, když měla 3,5/5. O konečném pořadí rozhodují poslední dvě kola a ty našim přinesly jen 2 body ze šesti možných. Mikuláš prohrál s Vlastíkem Babulou, ale v posledním kole si poradil s Ondrou Vaškem, což mu stačilo na konečné třetí místo.

vc_kunovice_2017_mikiMikuláš značně převyšuje bronzové účastníky mladší kategorie :-).

Maruška se výhrou v šestém kole dostala na první stůl, kde nestačila na Vlastíka Babulu. Za 4,5 bodu obsadila výborné 7. místo a první mezi dívkami.

vc_kunovice_2017_maruskaMaruška s ostatními vítězi jednotlivých kategorií

Kuba pak v posledních dvou kolech nestačil na zkušené duo Lukáš Macháček a Albert Zelnitius. Za 4 body mu patřilo 10. místo.

Vítězem se stal s plným počtem bodů Vlastík Babula (ročník 2006, tedy věkově mohl hrát mladší kategorii).

Výsledky jsou na chess-results.

Jelikož se jednalo o poslední turnaj série, tak se vyhlašovalo i celkové pořadí. Maruška Vaňková se stala vítězkou starší kategorii, Mikuláš pak dělil třetí místo.

vc_kunovice_2017_celkoveMaruška a Mikuláš mezi nejlepšími v celkovém pořadí

Celkové pořadí je k dispozici v excelu.

Fotogalerii z turnaje si lze prohlédnout zde.