Céčko odehrálo páté kolo doma s Vlčnovem D. V posledním zápase před vánoční přestávkou se týmy rozešly smírem.

Sestavu jsem musel během pátku a soboty dvakrát měnit. Původně domluvená sestava Trávníček, Hráček, Bílek, Vavřík, Vaňková vzala za své hned v pátek při úvodním kole oddílového přeboru. Za áčko nemohl Milan Šácha ani David Kovařík, tak na první zápas áčka jsem rád přepustil Mikuláše. Nahradil jen na první Antonín Krmíček. Druhá změna pak proběhla během soboty, kdy se omluvil Jura Vavřík. Jelikož mě telefonát zastihl ve Vídni, tak jsem už nikoho nenaháněl a nominoval se sám. Zápasová sestava tedy byla Krmíček, Růčka, Hráček, Bílek a Vaňková.

Jako první skončila partie na 5. desce, kde Maruška prohrála s Petrem Mošťkem. V tu dobu jsem se já už hodnou chvíli bránil útokům Jaroslava Pavelčíka. Toník měl o pika méně, Jura Hráček naopak pika navíc a solidní pozici, Jara Bílek též dobrou pozici.

sokC_vlcnovD_2016_1Maruška a vedle ní Jara Bílek

Bohužel v lepší pozici dělá hrubku Jura Hráček a partii vzdává, prohráváme tedy 0:2. Jara Bílek svoji převahu zúročuje a snižuje na 1:2.

sokC_vlcnovD_2016_2Jura Hráček – Miroslav Žižka

Zhruba v tu dobu dostávám nabídku na remízu. Stojím špatně, tak bych ji normálně vzal, ale za tohoto stavu nelze. Toník na tom byl podobně, šance malé na aspoň zápasovou remízu, ale holt muselo se zkusit. Hrajeme tedy dále, v koncovce stojím na prohru, ale nacházím tam ještě jednu past. Trochu nesportovně před tahem Vf4 kroutím hlavou a s výrazem, no ono je to jedno kam s tou věží pojedu, čekám, co zahraje soupeř. Ten matovou síť nevidí, bere pěšce a já můžu dát dvojtažku. Nezasloužená výhra po velmi špatně sehrané partii, kdy jsem si snad ve všech klíčových okamžicích ze dvou možností, které jsem počítal, vybral tu horší.

Srovnávám tedy na 2:2. Po pár minutách nabízí Petr Kadlčík remízu na první desce. Toník má pika méně, krále bez rošády, to nejde odmítnout. Petr Kadlčík sice ví, že stojí lépe, ale z objektivních příčin, kvůli kterým i porušil týmovou „ústrojovou kázeň“, raději neriskuje a nabízí remízu. Zápas tak končí 2,5:2,5.