První letošní turnaj série GP v rapid šachu se konal v sobotu 26.11. ve Starém Městě. Mezi stovkou účastníků byla i čtveřice z našeho oddílu.

Jelikož se žádný pořadatel v tomto termínu nepřihlásil, tak jsem jako předseda komise mládeže našeho kraje musel turnaj zajistit sám, když jsem jej nechtěl zrušit. Proto byl i náš oddíl pořadatelem turnaje ve spolupráci ze Starým Městem. Na turnaji jsem měl mnoho povinností, tak jsem partie našich mládežníků neviděl ani nefotil. Max. náhodně zahlédl kousky, když někdo dohrával mezi posledními a čekalo se na výsledky. Proto článek bude spíše jen souhrn výsledků.

V nejmladší kategorii hrál Denis Noščák a obsadil 11. místo. V prvním kole vyhrál nad solidním Adamem Samohýlem z Malenovic. Před posledním kolem měl šanci na umístnění kolem 5.-6. místa, ale los mu přisoudil silného Matěje Kopeckého ze Vsetína.

gm_sm_2016_denisVpravo Denis

V kategorii do 12 let hrála Maruška Vaňková a Jakub Krchňáček. Lépe skončila Maruška, když jako jediná z našich vyhrála důležité poslední kolo. Zisk 4,5 bodu jí stačil na velmi dobré celkové 7. místo, mezi dívkami byla první. Kuba měl v posledním kole přijatelného soupeře, ale prohrál. Za 4 body s nejlepším pomocným hodnocením skončil na desátém místě. Výhra by jej posunula asi na 5. místo.

gm_sm_2016_maruskaMaruška

V nejstarší kategorii hrál Mikuláš Trávníček. Cestu turnajem si zkomplikoval hned ve druhém kole, kdy v jasně lepší pozici podcenil slabou osmou řadu a prohrál s Viktorkou Všetulovou. Druhou prohru mu připravil   Lukáš Macháček. S remízou v posledním kole s Vlastíkem Babulou to dalo celkem 4,5 bodu a konečné sedmé místo.

Výsledky jsou zde.