Stručně a krátce řečeno – po zásluze vyhrál s přehledem Josef Knotek ziskem 6 bodů ze 7, následován trojicí hráčů s dvoubodovým odstupem…

No, a přece jenom něco více :-).

Po dlouhé době jsme se rozhodli sehrát oddílový přebor. Jako kompromisní řešení byla zvolena varianta s časovým limitem 1 hodina pro každého soupeře na celou partii. Hrací den byl pátek, kdy míváme tréninky – začátek v 16,30 hod. Do přeboru se přihlásilo 7 domácích hráčů a 1 z Dolního Němčí, čímž dostal přebor přívlastek „otevřený“, čili „open“.

Nyní k jednotlivým hráčům – od shora dolů:

Josef Knotek – odehrál spolehlivě všechny partie, jenom s Kovaříkem stál jeden moment podezřele, a remizoval pouze s druhým a třetím hráčem výsledné tabulky a s ostatními naplno bodoval. Navázal tak na úspěšnou sezónu družstev, kde odvedl rovněž vysoký standard.

Josef Martinák – velmi slušné a nečekaně vysoké umístění, jehož základ byl položen výhrou s Václavem Šumšalem, hráčem s druhým nejvyšším ELO, v prvním kole, byť s nezbytným štěstím v remízové koncovce. Promarněnou šanci s Davidem Kovaříkem kompenzovala výhra s Gabo Slanicayem, který přepjal strunu v remízové pozici. Dlužno dodat, že optickému druhému místu dopomohla závěrečná partie mezi Šumšalem a Trávníčkem, která skončila remízou – při výhře kteréhokoliv by to znamenalo místo třetí.

Václav Šumšal – příjemné zpestření hracího pole. Mimo zaváhání v prvním kole hrál spolehlivě, o vyšší příčku jej připravil také větší počet remíz.

Kryštof Mikuláš Trávníček – velká naděje, ve společnosti dospělých se vůbec neztratil a dokonce aspiroval na druhé místo. Hrál vynalézavě a partie zakládal strategicky správně. Asi mu zcela nesedělo hrací tempo.

Pavel Růčka – hrál sice nekompromisně bez remíz. Vyneslo mu to pátou příčku, čímž výrazně překonal své nasazení podle ELO bodů.

Gabriel Slanicay – z výsledného umístění asi zklamání. O lepší výsledek se připravil hodně ostrou hrou na samé hraně, čímž ztratil několik bodů.

David Kovařík – shodné umístění s Gabem, včetně S-B hodnocení. Zřejmě mu také zcela nevyhovovalo hrací tempo. S Martinákem se ocitl hned v zahájení na pokraji porážky, čehož soupeř ovšem nedokázal využít. Jediná výhra nedávala naděje na vyšší umístění.

Milan Šácha – další nekompromisní rezultát, ale Milanovi se v turnaji moc nedařilo. Partie hrál hodně ostře, jistá umírněnost v podobě několika remíz by jej výsledkové posunula ve výsledkové tabulce výše, kam zcela jistě patří.

K dispozici jsou všechny partie v PGN a příležitostně věnujeme krátký článek zajímavým okamžikům v nich.

Výsledky jsou na chess-results. Partie si lze přehrát zde.

Zpráva z prvního kola je zde.