V sobotu 5. 11. se hrál druhý díl seriálu VC. Do Osvětiman přijelo celkem 50 hráčů včetně kvarteta z našeho oddílu.

V mladší kategorii hrál Denis Noščák, ve starší pak Mikuláš Trávníček, Marie Vaňková a Jakub Krchnáček. Denis začal dobře, když vyhrál první tři kola. Ve čtvrtém a pátém kole pak podlehl přece jen o něco zkušenějším hráčům. Nevyšlo mu 6. kolo, kdy měl přijatelného soupeře, a v posledním kole by měl šanci hrát někde o 5.- 6.místo. Výhrou v posledním kole se dostal na 11. místo, tedy stejné jako ve Veselí nad Moravou.

vc_osvetimany_2016_denisDenis

Ve starší kategorii Mikuláš první tři kola s lehkými soupeři vyhrál, tři výhry měla i Maruška, která porazila ve druhém kole Lukáše Macháčka a ve třetím Kubu Krchnáčka. Ten měl po třetím kole jeden bod.

vc_osvetimany_2016_1Kuba s Maruškou ve vzájemné partii

Ve čtvrtém kole Mikuláš hrál s Vlastíkem Babulou. Partie byla dána za remízu po divoké koncovce. Už v blicce, kdy Mikuláš měl horší čas, ale rychlou hrou čas srovnal (oba cca 20 sekund), dal šach, o kterém se domníval, že je mat. Zastavil hodiny a podali si ruce s Vlastíkem. Až na upozornění ostatních si oba všimli, že je to jen šach. Po diskusi jsme se shodli, že remíza bude asi nejlepším řešením této situace. V dalších třech kolech již své soupeře (Ondru Vaška, Alberta Zelnitiuse i Viktorku Všetulovou) přehrál a s 6,5 body zvítězil. Maruška v dalším průběhu získala jeden bod, když prohrála jen se staršími a zkušenými hráči. Konečné osmé místo je velice dobré, navíc věkově patří ještě do mladší kategorie.

Kuba měl po dvou výhrách v řadě 3/5. Bohužel stejně jako Denisovi mu nevyšlo šesté kolo, kdy měl lepší pozici s Martinem Hlúškem. V posledním kole měl trochu smůlu na los, když dostal nejsilnějšího možného soupeře a se třemi body skončil na 15. místě. Byl to jeho první turnaj v této věkové kategorii.