Druhé kolo RS jsme odehráli v Polešovicích. Naše sestava byla Trávníček, Krmíček, Růčka, Bílek a Vichorec.

Domácí mají silnou první šestku, ale na nás z nich hráli jen hráči na 4.-6. místě soupisky. Takže na prvních třech deskách měli oni Elovou převahu, ale ne zase tak výraznou, na dalších dvou deskách jsme pak my velkými favority. Jako první se vyjasňuje moje partie. Hraje se skotský gambit, kde já už v zahájení si nemůžu vzpomenout na nejlepší obranu. Tak trochu improvizuji. Postupně se z partie stává pěkná divočina. Po výměně dam ve středu šachovnice využívám nepřesného propočtu soupeře a už ve 14. tahu stavím dámu. Ve 20. tahu pak mám jen Sc5 a jinak obě věže, druhého střelce, krále a 6 piků v základním postavení (ale mám solidní materiální převahu) a v 28. tahu dávám mat.

To už vedeme 2:0, jelikož pan Vichorec se bohužel nedočkal svého soupeře a vítězí kontumačně. Tak místo své první letošní partie si jen udělal výlet do Polešovic… Vyhraný je už i Jara Bílek. Ten přešel do koncovky nestejných střelců s pěšcem navíc. Možná tam soupeř měl nějaké remízové šance, ale brzy získává Jara převahu na jednom křídle, soupeř musí za pěšce dát střelce a pak je to již jen otázka času, kdy přidá další již třetí bod na naše konto.

polesovice_sokC_23_10_2016Zleva Bílek, Krmíček, Trávníček a přihlížející pan Vichorec

Za tohoto stavu v asi 11:00 hráči soupeře nabízí remízy. Mikuláš ji bere hned, protože má pasivnější pozici i horší čas. Po chvilce se dává remíza i na druhé desce, kde možná Toník stojí opticky trochu lépe, ale před dlouhou partií s nejistým výsledkem tentokráte vítězí pragmatismus v podobě brzkého návratu domů. I s ohledem na čekajícího pana Vichorce, který si nezahrál.

Vítězíme tedy stejně jako v prvním kole 4:1 a vedeme tabulku. V dalších kolech již máme papírově slabší soupeře, a proto nasadíme i mládežníky. Už v dalším kole se Starým Městem pokud možno poskládáme komplet mládežnický tým.

Partie k přehrání jsou zde.

Šach.

TJ Polešovice

ELO

1,0 - 4,0

ŠO Kunovice C

ELO

1.

Bernatík Lubomír

1791

½ : ½

Trávníček Mikuláš

1760

2.

Náplava Michal

1766

½ : ½

Krmíček Antonín

1697

3.

Hlaváček Tomáš

1684

0 : 1

Růčka Pavel

1593

4.

Bílek Vojtěch

1084

0 : 1

Bílek Jaromír

1471

5.

Náplava Josef

1000

- : +

Vichorec Antonín

1460