Po půlroce se opět rozjel kolotoč soutěží družstev. Máme letos opět tři týmy v soutěžích. První domácí zápas sehrálo céčko v Regionální soutěži s Ostrožskou Novou Vsí.

Z původně navržené sestavy nemohl hrát Jiří Hráček a ani následně Jara Bílek, tak v sobotu už jsem nikoho nesháněl a zahrál jsem si sám. Sestava tedy byla Trávníček, Krmíček, Růčka, Vavřík a Vaňková. Soupeř přijel v sestavě Blahůš plus otec a syn Botkovi a Pavlasovi.

První byla rozhodnutá partie na 4. desce. Jiří Vavřík rychle získal materiální převahu a bez problémů ji dovedl k výhře. Jako druhá skončila partie na poslední šachovnici. Martin Pavlas zaútočil na rošádu Marušky Vaňkové, ale v rozhodující chvíli nenalezl vítězný tah, který by znamenal neodvratný mat. Maruška sice musela dát kvalitu, ale v dalším průběhu nejdříve získala nějaký materiál zpět, pak soupeř chyboval a věnoval jí všechny zbylé figury. Maruška tedy vítězí a zvyšuje na 2:0.

sokC_onv_9_10_2016_1Maruška Vaňková

Další partie byly v tu chvíli (tedy asi po hodině a půl) víceméně v zahájení. Na první a třetí desce bylo dost divoké zahájení, na druhé desce pak opačné rošády slibovaly ostrý boj. Já na třetí desce nezahrál ve třetím tahu Jf3, ale rovnou Sb5, tak byl trochu překvapen tahem Jd4. Tak jsem začal improvizovat. Sice jsem se z toho vymotal relativně dobře, ale slabého pěšce na d2 se mi nepodařilo rozehrát, soupeř hrál dobře a já musel nechat pěšce. Už v asi prohrané pozici navíc umožnuji matový útok a prohrávám.

Na první desce zatím Mikuláš se Zdeňkem Blahůšem má figuru navíc. Zahájení sehrál Mikuláš dost odvážně a měl za to být potrestán, ale soupeř taky v zahájení nebyl nejpřesnější. S figurou navíc už Mikuláš hrál přesně a po výměnách se převaha figury musela projevit. Vedeme tedy 3:1.

sokC_onv_9_10_2016_2První dvě desky

Toník se v zajímavé partii s Jendou Botkem bránil pochodu pěšců na svého krále. Kolem 25. tahu mohl soupeř asi dva tahy zahrát Sa5 se ziskem kvality, ale neviděl. Po odražení hrozeb převzal iniciativu Toník a získal pěšce. Následně by získával i dalšího, ale místo toho mu soupeř umožnil dát mat.

Vítězíme tedy 4:1. Partie si můžete přehrát zde.

Šach. ŠO Kunovice C ELO 4,0 - 1,0 ŠK Ostr. Nová Ves ELO
1. Trávníček Mikuláš 1760 1 : 0 Blahuš Zdeněk 1768
2. Krmíček Antonín 1697 1 : 0 Botek Jan st. 1626
3. Růčka Pavel 1593 0 : 1 Pavlas Miroslav 1649
4. Vavřík Jiří 1395 1 : 0 Botek Jan ml. 1042
5. Vaňková Marie 1282 1 : 0 Pavlas Martin 1000