Před začátkem soutěží družstev se rozehrály mládežnické turnaje. Náš oddíl na nich měl jen symbolické zastoupení.

V sobotu 24. 9. začal prvním turnajem seriál mládežnických turnajů určených zejména kroměřížským  a zlínským oddílům. Ale jsou samozřejmě přístupné i ostatním zájemcům, proto jsme do Zlína-Malenovic vyrazili též. Bohužel termínová shoda s hody znamenala jen účast Mikuláše Trávníčka. Ten ale ve starší kategorii potvrdil svůj výkonnostní vzestup a po zásluze turnaj vyhrál. Ve druhém kole si pěknou hrou poradil se spolufavoritem Pavlem Opluštilem, v dalším průběhu se rozešel smírem s prvním nasazeným Patrikem Richvalským. Patrik pak remizoval i v dalších kolech, tím pádem měl Mikuláš vše ve svých rukou. V závěrečných kolech všechny soupeře porazil a ziskem 6,5 bodu bezpečně s bodovým náskokem zvítězil.

ozl_malenovice_2016
Mikuláš a Patrik Richvalský

Kompletní výsledky jsou zde.

O státním svátku si pak ve středu 28. 9. zajel Mikuláš, doprovázený maminkou, zahrát svatováclavský rapid do Kyjova. V prvním kole uhrál cennou remízu s Petrem Partyšem, ve druhém pak prohrál s Petrem Trávníčkem z Hodonína. Pak bohužel 2x prohrál s papírově slabšími hráči. Závěr mu ale vyšel, když získal 3/3. Za 3,5 bodu ze sedmi kol skončil na 24. místě ze 46 účastníků.

Kompletní výsledky jsou zde.

Prvního října začal i seriál Velkých cen.  Již několik let se hraje první turnaj ve Veselí nad Moravou. Od nás byl jen Denis Noščák. V mladší kategorii, kde hrálo celkem 19 dětí. Já byl zaneprázdněn losováním turnaje, tak bohužel moc fragmentů partií neviděl. V prvním kole Denis prohrál, ve druhém vyhrál. Ve třetím jej přehrál Matěj Babula. V dalších dvou kolech si naopak pěkně poradil s dvojicí z Boršic. V předposledním kole, které jsem neviděl vůbec, prohrál s mladším s bratrů Londinů. Poslední kolo -v zajímavé koncovce bohužel nevyužil možností na remízu a po prohře zůstal na 3 bodech a 11. místě. Výsledky jsou zde.

vc_veseli_2016_denis.doc

1.-2. října se též rozeběhly ligové dorostenecké soutěže. V béčku Starého Města je na první desce David Kovařík, na čtvrtém místě pak Mikuláš Trávníček (reálně na třetím, protože může hrát jen jeden z dvojice David a Mikuláš). V prvním zápase se Vsetínem nastoupil na druhé desce Mikuláš proti Pavlu Budíkovi. V prvním ligovém startu si Mikuláš vedl dobře a zvítězil. Starák se Vsetínem remizoval 3:3. Další dva zápasy se Zlínem a Prostějovem pak odehrál na první desce David. V obou zápasech měl papírově silnější hráče Martina Hronka a Šimona Londina (oba ELO přes 1800) a oběma podlehl. Kompletní přehled soutěže je na svazové databázi.