Na začátku nové sezóny se několik našich hráčů zúčastnilo turnajů jak v rapidu, klasického šachu i tradičního blicáku družstev.

Víkend 10.-11.9. patřil Mistrovství mládeže v rapid šachu. V Klatovech hrála Maruška Vaňková v kategorii do 10 let. Získala 4 body, které stačily na 19. místo na úrovni jejího nasazení. Pořadí je na chess-results.

Ve Vyškově pak na MČR dorostenců a juniorů (tedy do 18 let) hrál Mikuláš Trávníček. I on získal 4 body za které obsadil 42.místo. Výsledky jsou zde.

V neděli 11.9. se hrál Memoriál Křížka a Grabce ve Vnorovech. Od nás si jej zahrála dvojice Josef Knotek a Tomáš Fridrich. Sešlo se šachových 64 účastníků. Josef Knotek skončil za 5 bodů na 23. místě těsně pod svým nasazením. Ale s perfo pod hranicí 1700 asi moc spokojený nebyl.

vnorovy_2016_knotekJosef Knotek při partii s Jakubem Roubalíkem

Tomáš Fridrich  obsadil za 3,5 bodu 52. místo - něco málo nad své nasazení. I perfo si uhrál o několik desítek bodů nad své ELO. Kompletní výsledky jsou opět na chess-results.

vnorovy_2016_tomTomáš Fridrich

Gabriel Slanicay si během dvou měsíců zahrál čtvrtý open, tentokráte ve Valašské Bystřici. Nasazen byl jako číslo 42 mezi 71 účastníky. Oproti Starému Městu se mu velmi dařilo, když po 6 kolech měl čtyři body, které kromě jedné výhry s hráčem 1578, ostatní partie hrál s hráči s Elem 1900-2100. Po dvou prohrách s podobně silnými hráči a výhře v posledním kole s Petrem Vaňharou z Bojkovic získal celkově 5 bodů a obsadil výborné 21. místo. Jeho cesta turnajem je zde, perfo 1977 mu přineslo zisk 58 bodů do FIDE ELA a +39 do národního ratingu. Výsledky turnaje jsou zde.

V neděli 18.11. se hrál v Boršicích tradiční burčákový blicák družstev. Naše sestava byla Knotek, Martinák, Šácha a Růčka. Hrálo celkem 34 týmů, když naše nasazení bylo jako číslo 27. První dvě kola skončila 0:8 a 8:0, když jsme nestačili na Moravskou Slavii Brno a naopak jednoznačně přehráli „kombinovaný“ tým. Další zápasy už obvykle končily vyrovnanějším skóre. Vysoko jsme prohráli jen s Orlovou a porazili zlínské béčko. O pořadí tak rozhodlo poslední kolo. V něm jsme nestačili na Napajedla, kterým jsme podlehli v poměru 2:6. To nám stačilo na 29. místo.