Na začátku července si do Vsetína zajela dvojice Gabriel Slanicay a Mikuláš Trávníček zahrát B turnaj Openu Vsetín. Mikuláš tam byl v krajské výpravě pod vedením Martina Beila, Gabo obhajoval své loňské vynikající 2. místo.

Nasazeni byli Gabo jako č. 28 a Mikuláš jako č. 59. Gabo po dvou výhrách a remíze ve 4. kole prohrál. Ale to byla jeho poslední prohra v turnaji. Po dalších dvou výhrách v posledních třech kolech remizoval. To mu stačilo na velmi dobré 8. místo. Mikuláš začal výborně remízou s Lukášem Trčálkem, ve druhém kole sice prohrál s třetím nasazeným, ale pak si v dalších třech kolech připsal výhru a dvě remízy. V posledních čtyřech kolech pak přidal bod a půl a za 4 body skončil na 46. místě. Celý turnaj odehrál s výše nasazenými, perfo měl kolem 1650, tak se svým prvním týdennín turnaj může být nadmíru spokojen.

Kompletní výsledky jsou zde.

Za necelých 14 dní už se stejná dvojice přesunula do Bezměrova na tamější šachový festival, který pořádá oddíl Sokol Postoupky. V jeho rámci se hraje turnaj do 13 let a druhý bez omezení věku. V něm si zahrál Gabo Slanicay. Prohrál jen s dvojicí ligových hráčů s ELO cca 2200, dvě partie vyhrál, tři zbylé pak remizoval. Skončil pár míst nad svým nasazením, perfo podobně jako ve Vsetíně nad 1800. Tím si vylepšil z obou turnajů své podhodnocené FIDE ELO o cca 46 bodů.

Mikuláš pak hraje v turnaji pro mládež. Mezi 71 hráči je nasazen jako dvacátý devátý. Ale to je dáno tím, že z důvodu zápočtu turnaje na FIDE ELO se startovní listina řadí dle mezinárodní listiny. Mikuláš zatím FIDE ELO nemá, tak je nasazen až za všemi, co jej již mají. Reálně, i s ohledem na skutečnost, že je nejstarší ročník, dvojice nejlepších krajských vrstevníků (Matůš a Macháček) hraje silnější turnaj bez omezení věku, Mikuláš jistě patří do širšího okruhu hráčů, kteří chtějí hrát o medailové posty.

Začátek turnaje mu vyšel, když po povinné výhře v prvním kole poráží talentovaného Michala Černého ze Zlína-Malenovic. Další dvě kola pak remizuje s dvojicí mladších slovenských hráčů. V pátém kole vítězí, v šestém kole jej čeká první nasazený hráč. Po výhře se dostává do kontaktu sz čelem turnaje. V sedmém kole remizuje s domácím talentem Dominikem Večeřou. Před osmým kolem je na 5. místě, když má půlbodovou ztrátu na první trojici. Osmé kole pak končí z jeho pohledu nejlépe, jak jde. Nejenže Mikuláš poráží třetího nasazeného Viléma Feju z Lokomotivy Brno, ale obě partie na prvních dvou deskách končí remízou. Tím se situace na čele výsledkové listiny bodově srovnává, čtveřice hráčů má 6,5/8 a Mikuláš má o dva body nejlepší pomocné hodnocení. První čtveřice si to tedy rozdá v posledním kole mezi sebou. Mikuláš hraje s Vlastíkem Babulou.

Na první desce v pohodě vítězí Pavel Opluštil, Mikuláš tedy pro vítězství v turnaji musí vyhrát. Partie to byla velmi bojovná, ale též tam bylo relativně dost chyb z obou stran. Mikuláš nejprve ztratil figuru za dva pěšce, naštěstí o několik tahů dále mu ji Vlastík chybou vrátil. Pak se zdálo, že Mikuláš snad v pohodě se dvěma piky navíc partii dovede do vítězného konce. Bohužel v situaci, kdy může jednoduše získat minimálně kvalitu, zahrává tah, kterým dává soupeři možnost přejít do lepší koncovky pro Vlastíka. Ten ale tuto možnost nevidí, vyměňuje figury, a věžovku s dvěma piky navíc už Mikuláš vyhrává.

Tím dotahuje Pavla Opluštila, a jelikož má mnohem lepší pomocné hodnocení, stává se vítězem turnaje. První dvojice má bodový náskok před dalšími. Škoda, že je v průběhu turnaje los nesvedl dohromady.

Turnaj se hraje též jako krajský přebor do 13 let. Mikuláš se tedy stává i krajským přeborníkem. Ale jak bylo uvedeno, nejlepší krajská dvojice dala přednost kvalitnějšímu turnaji s dospělými.

Kompletní výsledky jsou zde.