Ve Starém Městě se v sobotu 14. 5. 2016 hrál 8. ročník Memoriálu Vratislava Hory. Náš oddíl reprezentovala dvojice David Kovařík a Mikuláš Trávníček, odpoledne v doprovodném turnaji pak Josef Knotek a Gabriel Slanicay.

Mezi více než osmdesátkou hráčů byli kluci nasazeni kolem 25. místa. Přijely silné výpravy z Lokomotivy Brno a Slavie Orlové, výborné hráče měl i domácí oddíl. Lépe se dařilo Davidovi. Všechny ratingově slabší hráče porazil, k tomu přidal výhru nad Vojtěchem Strakou (desátý nasazený). Prohrál jen s trojicí zkušených mládežnických ligových hráčů. To mu v celkovém součtu přineslo 6 bodů a dobré 12. místo.

hora_2016_davidDavid Kovařík hraje s Ondrou Stuchlým

Mikuláš  na tom byl podobně. Všechny ratingově slabší hráče porazil, přidal remízu s Terezou Kocí. Na tři výrazně silnější hráče z první nasazené desítky nestačil. V posledním kole hrál s Honzou Nekardou o vylepšení svého zatím padesátiprocentního zisku. Ale jelikož prohrál, tak za 4,5 bodu skončil na 41. místě.

hora_2016_mikiMikuláš Trávníček

Kompletní výsledky jsou zde.

Odpoledne se k doprovodnému rapidu sešla čtrnáctka hráčů, mezi kterými byli i Josef Knotek (8. nasazený), a Gabriel Slanicay (11. nasazený).

hora_2016_doprovodGabriel Slanicay a Josef Knotek

V prvních dvou kolech nezískal ani jeden z hráčů žádný bod. Josef Knotek pak ale v dalších kolech získal 4,5 bodu, což stačilo na 3. místo. Gabovi se nevedlo ani pak. Sice porazil Jiřího Nováka z Orlové, ale celkem získal jen dva body a 13. místo. Výsledky jsou zde.