O víkendu 7.-8. 5. se hrály dva mládežnické turnaje. V sobotu v Brumově byl jen Mikuláš, v neděli jej v Kyjově doplnila debutující Eliška Válková.

Brumovská věž se hraje ve dvou kategoriích. Loni Mikuláš sahal po výhře v mladší kategorii, když až prohra v posledním kole jej odsunula na druhé místo, letos už hrál v kategorii starší. Mezi třicítkou hráčů byl nasazen jako dvanáctý. Po „povinné“ výhře v prvním kole nestačil na Karla Vraje. Ve třetím kole v lepší pozici bohužel prohrál, když si nepokryl první řadu. V dalším průběhu pak prohrál ještě s Honzou Nekardou a když remizoval v posledním kole s Hanušem Suchánkem, skončil v turnaji na 14. místě se 3,5 body.

brumov_2016

Kompletní výsledky jsou zde.

V neděli se hrál Kyjovský koník. Zde se sešlo 46 účastníků. Mikuláš byl nasazen jako č. 4 za trojicí nadějných hráčů z Lokomotivy Brno. Na turnaj jela i Eliška Válková, pro kterou to byl první turnaj. Mikuláš začal v pohodě výhrami nad slabšími soupeři. Rozhodující část jej čekala mezi 4.-6. kolem, kdy se postupně utkal s první nasazenou trojicí. Prvního nasazeného Viléma Feju přehrál a zaslouženě zvítězil. S mladším z bratrů Khadashových se rozešel smírně, staršího hezky porazil. V posledním kole opět vedl partii hezky a získal převahu. Po remíze na druhé desce by mu k vítězství v turnaji stačila i remíza, ale to jsem mu ani neříkal, protože měl již partii jasně ve svých rukou. Ziskem 6,5 bodu tak mohl slavit vítězství v turnaji.

Pro Elišku to byl první turnaj. Do kroužku chodí necelé tři měsíce, tak se nedalo čekat nic jiného než sbírání zkušeností. Turnaj to byl k tomuto účelu vhodný, protože začínajících hráčů tam bylo více. Hned v prvním kole stála na výhru, ale bohužel v jasně vyhrané pozici dala pat. V turnaji uhrála další dvě remízy, obě též patem, ale tentokráte chybovali soupeři, kteří měli převahu. Za 1,5 bodu obsadila 44. místo.

kyjov_2016_eliska

Výsledky jsou zde.