Na druhý díl seriálu GP odjela z našeho oddílu jen dvojice Jakub Krchňáček a Mikuláš Trávníček. Kuba hrál v prostřední kategorii a Mikuláš v nejstarší.

Kuba jako 15.nasazený se v prvním kole střetl s nasazenou dvojkou turnaje talentovaným Vlastimilem Babulou. Ten má přímý postup ve své kategorii do 10 let, a tak hraje o kategorii výše. Kuba hrál pomalu, sice ztratil pika hned v zahájení, ale pak s tímto deficitem došel až do pěšcové koncovky, kterou zkušený Vlastík bez problémů vyhrál.  V dalších dvou kolech měl Kuba štěstí. V prohraných pozicích jeho soupeři chybují a on vyhrává. Ale je pravdou, že Kuba se bránil i v horších pozicích zodpovědně. Pak přichází druhá prohra od Dominika Večeři.

gp_bezmerov_2016_kubaKuba

Páté a šesté kolo jsou remízy. Nejprve s Adamem Kocůrkem po výměnách partie došla do rovné pěšcové koncovky, kde mnohem výše nasazený soupeř nabízí remízu, kterou Kuba bere. V dalším kole přehrál Kuba Terezii Černou, ale pak  nejdříve přišel o střelce, pak o věž a partie byla prohraná. Ale soupeřka nepochopitelně dovolila Kubovi postavit dámu (místo braní pika dámou, měla by navíc jezdce a 2 piky, Kuba nic jen holého krále), který pak vyšachoval oba piky a následně správně vynutil výměnu dam. Tedy remíza, jelikož jezdcem mat nejde dát.  V posledním kole velmi hezky sehraná partie s Ondřejem Grycmanem , kterou přetavil ve výhru. Celkem tedy čtyři body a 8.místo.

Mikuláš začal pohodovou výhrou s Janou Miklendovou. Ve druhém kole má opět dívku, ale tentokráte Danielu Urbanovou z Prostějova, která je třetí nasazená. Výhra je tedy příjemným bonusem do začátku turnaje. Se Sašou Skalským ve třetím kole prohrává. Pak dvě remízy. Nejprve s Michalem Ondrouškem, pak se Staňou Foltýnkem.  V šestém kole prohrává s Jáchymem Karlíkem. Někde ztrácí figuru, čehož soupeř využívá. Poslední kolo je jasnou záležitostí. Mikuláš tedy končí na 9.místě, čímž si o jedno místo vylepšil své nasazení.

gp_bezmerov_2016_mikiMikuláš

Podrobnosti k turnaji jsou na chess-results.