V době velikonočních svátků, od pátku do neděle, se hrál v Olomouci již tradiční turnaj Přátelství. Letos se jej zúčastnila i čtyřčlenná výprava z našeho oddílu.

Gabriel Slanicay začal trénovat s Martinem Beilem, který mu doporučil tento turnaj jako výbornou příležitost si zahrát a uhrát tak své první ELO. Martin Beil měl i svou výpravu mládeže z celého našeho kraje a v ní si zahrála také trojice našich mládežníků - Tomáš Fridrich, Antonín Krmíček a Tibor Horáček. Mládežnická trojice v Olomouci bydlela, Gabo dojížděl a kluky včetně Martina Hůska z Nové Vsi tam v pátek zavezl a v neděli i přes špatné počasí bezpečně dovezl domů.

Nejlépe se na turnaji dařilo Gabovi. Zahrál velmi pěkně, prohrál pouze dvě partie, další tři remizoval a čtyři vyhrál. Všichni jeho soupeři měli ELO, tak se dal i nezkresleně vypočítat jeho výkon v turnaji, který činil krásných 1756. 5,5 bodu stačilo mezi 66 hráči na výborné 14.místo. Celkem čtyři body uhrál Toník Krmíček. Dva vybojoval s elisty, dva se slabšími hráči. Obsadil 46. místo. Tomáš Fridrich uhrál o půl bodu méně, když získal cennou remízu s Tomášem Otradovcem. Všechny, kteří neměli Elo porazil, prohrál jen s výše ratingovanými hráči, což měl společné s Toníkem. Tomášovi to stačilo na 51.místo. Tibor Horáček patřil mezi nejmladší hráče vůbec, a tak 2,5 bodu, které uhrál, a 60.místo jsou solidním základem do dalších let a dalších turnajů.

Turnaj vyhrál Michal Hrabal z Grygova. Nutno vyzvednout skvělý výkon jedenáctiletého Alexandra Skalského ze Starého Města, který obsadil 11.místo. Dobře měl turnaj rozehraný i Martin Hůsek, který však dvěmi prohrami v posledních kolech klesl na 29.místo.

Kompletní výsledky turnaje jsou na chess-results, článek hlavního pořadatele pana Biolka je zde a souhrn celé mládežnické výpravy Martina Beila je zde.

Aktualizováno (Pondělí, 08 Duben 2013 19:47)